Rewolucja na mapie sportowej Płocka. Otwarcie nowego stadionu już w sobotę. Każdy jest zaproszony! [PROGRAM]

Dla Płocka będzie to z pewnością historyczne wydarzenie, które na stałe wpisze się w miejskie kroniki. Pierwsze w tej kategorii miało bowiem miejsce… 50 lat temu. Mowa o oficjalnym otwarciu Orlen Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 2 września.

Budowę pierwszego stadionu przy ul. Łukasiewicza rozpoczęto w maju 1968 roku. Wówczas była to ogromna rewolucja. Całość inwestycji finansowały Mazowieckie Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne. W czerwcu 1973 roku, w obecności 7 tys. widzów odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego.

Dziś z nieukrywaną przyjemnością i dumą, jako Dziennik Płocki, piszemy o otwarciu zupełnie nowego obiektu, który zrewolucjonizował mapę sportową miasta. Budowa nowego stadionu trwała trzy lata. Całkowity koszt budowy pokrył Urząd Miasta Płocka. W obecności ilu mieszkańców Płocka i okolic odbędzie się wielkie otwarcie? O tym przekonamy się w sobotę!

– Przedsmakiem tego wydarzenia będzie piątkowe zwiedzanie stadionu. Zaczynamy o 15:00, wejścia co pół godziny po 50 osób, ostanie wejście o 19:30 – wyjaśniają w płockim ratuszu.

Niespodzianka od kibiców!

Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock serdecznie zaprasza wszystkich fanów Nafciarzy do wzięcia udziału w specjalnym przemarszu, poprzedzającym wielkie otwarcie Orlen Stadionu. Zbiórka w sobotę 2 września o godzinie 14:30 na Starym Rynku w Płocku. Stamtąd wszyscy wspólnie wyruszą już w stronę naszego obiektu, aby zapełnić trybuny jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Do zobaczenia przy ulicy Łukasiewicza 34!

Program otwarcia

12:00 – 17:00
Moc atrakcji przy stadionie: eurobungee, zjeżdżalnie, tor przeszkód, mega dart, piłkarzyki, refleksomierz, zorbing, symulator WRC, malowanie twarzy w barwy klubowe

13:00 – 16:00
Występy płockich zespołów – Forget Me Not, Klisze, Vataha

16:00
Symboliczne otwarcie stadionu

16:15 – 17:15
Koncert zespołu Goosebumps

17:30
Mecz otwarcia Wisła Płock – Polonia Warszawa. Na mecz obowiązują bilety. Gdzie je kupić? Dowiecie się na stronie Wisły Płock.

Pozostałe atrakcje są bezpłatne!

Polecamy. Odebrany, przygotowany, wyposażony. Prezydent Płocka: stadion mamy… ekstraklasowy [FOTO]

Fot. Wisła Płock (Sebastian Adamkiewicz)/StylKibica (YouTube)