Kolejny odcinek ul. Chopina do remontu. Ogromny zakres prac. Utrudnienia w ruchu!

We wtorek 14 listopada rozpocznie się modernizacja trzeciego i ostatniego odcinka ul. Chopina. Przebudowa obejmie rejon dworca autobusowego i skrzyżowania tej drogi z ul. Dworcową oraz Mickiewicza. Zmienił się sposób poruszania się w tej części Płocka.

Wykonawca modernizacji rozpocznie prace od północnej nitki ul. Chopina, tej bliżej dworca. Całkowicie zamknięty dla ruchu pozostanie odcinek od banku do parkingu dla autobusów PKS i KM oraz skrzyżowania z ul. Obrońców Płocka 1920 roku. – Kierowcy, którzy będą chcieli przejechać tędy w kierunku ul. Bielskiej – pojadą południową nitką ul. Chopina (obok znanego dyskontu), która stanie się na jakiś czas jezdnią dwukierunkową. Na jej skrzyżowaniu z ul. Dworcową nie wolno im będzie skręcić w lewo – wyjaśnia biuro prasowe płockiego ratusza.

– Kierowcy będą mogli natomiast skręcić w prawo, w kierunku pawilonów handlowych i dworca autobusowego. A następnie wyjechać z powrotem na ul. Chopina tą samą drogą, ale znów skręcić będą mogli jedynie w prawo, w kierunku ul. Bielskiej. Na skrzyżowaniu z ul. Mickiewicza zaś powstanie małe tymczasowe rondo.

Autobusy poruszające się ul. Dworcową i Chopina będą mogły normalnie wjechać na dworzec autobusowy, a następnie wyjechać z niego na Chopina przez parking za dworcem, którym na co dzień służył im do postoju między kursami. Nieczynny będzie przystanek autobusowy pod dworcem. Zastąpią go dwa nowe, tymczasowe przystanki – jeden na ul. Dworcowej, drugi – na Mickiewicza. Prace przy modernizacji trzeciego odcinka ul. Chopina potrwają do połowy września przyszłego roku.

Przypomnijmy. Pierwszy odcinek, leżący między ul. Bielską, a ul. Obrońców Płocka przebudowaliśmy w 2016 roku. Modernizacja była kompleksowa. W pierwszej kolejności pobudowano kanalizację, potem jezdnię, chodniki i drogę rowerową. Podobny zakres prac miała przebudowa ul. Chopina w drugim etapie, na odcinku od ul. Otolińskiej do Lachmana. Taki sam zakres prac przewidziano w tym trzecim etapie, który właśnie się rozpoczął.

Po zakończeniu prac zajdą duże zmiany w organizacji ruchu. Największa z nich zakłada, że rozdzielająca dziś jezdnie ul. Chopina centralna wyspa zieleni zostanie powiększona i stanie się rondem.

Inwestycję prowadzi Miejski Zarząd Dróg. Koszt modernizacji III etapu robót na ul. Chopina to prawie 7,7 mln zł.

Źródło i fot: UMP.