Juniorzy Orlen Wisły Płock wygrali turniej 1/4 mistrzostw Polski juniorów! [FOTO]

W weekend – 19-21 lutego 2016 roku – zawodnicy Orlen Wisły Płock byli gospodarzami turnieju 1/4 mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej.

Płocczanie do walki w tych zawodach stanęli w składzie: Tomasz Wiśniewski, Szymon RybickiMichał Lemaniak, Patryk Graczyk, Mariusz Smolarek, Marcin Smolarek, Mateusz Morawski, Daniel Goliszewski, Patryk Wypych, Mikołaj Waluch, Tadeusz Janiszewski, Damian Kołowrocki, Konrad Brzeziński, Aleksander Olkowski, Krystian Wołowiec, Damian Woźniak, Dominik Rybicki i Dominik Skrocki.

Już patrząc na tytuł można domyślać się jak im poszło. Co prawda, przeciwnicy Nafciarzy, a więc MKS Nielba Wągrowiec, KS Gwardia Opole i SKS Kusy Kraków, starali się jak tylko mogli postawić płocczanom trudne warunki, to i tak było to za mało.

Pewna i skuteczna gra w ataku, połączona z dobrze funkcjonującym blokiem obronnym i wręcz wyborną postawą płockich bramkarzy, okazała się kluczem do sukcesu. Opis gry Nafciarzy może krótki, ale w pełni oddający to co działo się w Orlen Arenie.

Mecz z Nielbą decydujący o zwycięstwie w płockim turnieju 1/4 mistrzostw Polski juniorów, wyrównany był jedynie przez pierwsze osiem minut (4:4). Później na parkiecie dzielili i rządzili podopieczni Bogdana Janiszewskiego i Andrzeja Wolano, którzy z minuty na minuty coraz bardziej zaznaczali swoją przewagę. Po 30. minutach wynosiła ona już 9 bramek, a w drugiej połowie cały czas się zwiększała aż wyhamowała na 22 trafieniach! W ostatnim meczu płocczanie pokazali wszystkie swoje mocne strony i rozbili Nielbę Wągrowiec 44:22.

Spotkanie o 3. miejsce w grupie, pomimo tego że było pojedynkiem “bez wartości” stało na niezłym poziomie. Początek zdecydowanie należał do zawodników Gwardii Opole, którzy dość szybko odskoczyli na cztery bramki przewagi (5:1). Ich rywale – SKS Kusy Kraków – ani myśleli się załamywać i w 18. minucie po bramce Konrada Samoleja, wyszli na prowadzenie (9:8). Kolejne minuty to okres wyrównanej gry, choć już sama końcówka to znowu popis szczypiornistów z Krakowa. W ofensywie dobrze spisywał się Mateusz Rogóż, podobnie jak w bramce Gabriel Czowicki. Skoro atak i obrona zaczęły funkcjonować to nie dziwne, że to krakowianie do przerwy prowadzili 15:13.

Siedem minut po wznowieniu gry to jednak opolanie wrócili na właściwe tory i po skutecznym rzucie Tomasza Okosa znowu zaczęli przeważać (20:19). W tym fragmencie meczu grali na tyle efektywnie, że w 42. minucie wygrywali już 25:19. Takiej przewagi Gwardia Opole nie mogła zmarnować. Świetnie broniący w drugiej połowie Mateusz Zembrzycki, co i rusz studził zapędy dążących do odrabiania strat zawodników Kusego Kraków, a dodatkowo w 47. minucie sam wpisał się na listę strzelców! Na osiem minut przed końcem drużyna z Małopolski uciekała nawet na osiem bramek (31:23), ale ostatecznie skończyło się wynikiem 33:26.

Relacje i zdjęcia z dwóch pierwszych dni turnieju znajdziecie tutaj i tutaj.

Wyniki:

Piątek – 19.02.2016

MKS Nielba Wągrowiec – KS Gwardia Opole 36:34 (16:19)
Orlen Wisła Płock – SKS Kusy Kraków 37:19 (19:10)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Mateusz Morawski 6, Michał Lemaniak 5, Mariusz Smolarek 4, Aleksander Olkowski 4, Daniel Goliszewski 3, Krystian Wołowiec 3, Patryk Graczyk 3, Tadeusz Janiszewski 3, Konrad Brzeziński 2, Patryk Wypych 2, Mikołaj Waluch 2.

Sobota – 20.02.2016

SKS Kusy Kraków – MKS Nielba Wągrowiec 29:33 (12:17)
Orlen Wisła Płock – KS Gwardia Opole 43:27 (20:12)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Michał Lemaniak 10, Daniel Goliszewski 8, Konrad Brzeziński 6, Mateusz Morawski 5, Mariusz Smolarek 3, Marcin Smolarek 2, Krystian Wołowiec 2, Tadeusz Janiszewski 2, Aleksander Olkowski 2, Patryk Graczyk 1, Damian Woźniak 1, Dominik Skrocki 1.

Niedziela – 21.02.2016

KS Gwardia Opole – SKS Kusy Kraków 33:26 (13:15)
Orlen Wisła Płock – MKS Nielba Wągrowiec 44:22 (21:12)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Daniel Goliszewski 10, Michał Lemaniak 6, Patryk Graczyk 5, Mariusz Smolarek 5, Patryk Wypych 4, Karol Kisiel 3, Mikołaj Waluch 2, Damian Woźniak 2, Konrad Brzeziński 2, Marcin Smolarek 1, Damian Kołowrocki 1, Tadeusz Janiszewski 1, Mateusz Morawski 1, Aleksander Olkowski 1.