Drugi dzień zapewnił… awans! [FOTO]

Kolejny dzień turnieju 1/4 mistrzostw Polski juniorów piłkarzy ręcznych, który rozgrywany jest w płockiej Orlen Arenie, przyniósł gospodarzom oczekiwany awans do następnej rundy! Wszystko dzięki drugiej turniejowej wygranej z KS Gwardią Opole 43:27 (20:12).

Podopieczni trenerów Bogdana Janiszewskiego i Andrzeja Wolano potyczkę z Gwardią rozpoczęli równie dobrze co wczorajsze spotkanie z SKS Kusy Kraków. Nafciarze szybko odskoczyli na kilka bramek przewagi, dzięki dobrej postawie między innymi Daniela Goliszewskiego, Mateusza Morawskiego i Macieja Lemaniaka. Swoje w bramce zrobił także Tomasz Wiśniewski i do przerwy doprowadziło to do osiągnięcia ośmiobramkowego prowadzenia (20:12). Zmiana stron nie pomogła zawodnikom z Opola. Nafciarze nadal bezlitośnie wykorzystywali każdy ich błąd, przez co w 45. minucie po bramce Damiana Woźniaka wygrywali już 32:19, a w kolejnych minutach nie zwalniali tempa i ostatecznie pokonali opolan 43:27.

Wcześniejszy mecz wyłonił drugą drużynę, której już w sobotę udało się uzyskać promocję do 1/2 mistrzostw Polski juniorów. Tą drużyną jest MKS Nielba Wągrowiec, która od początku meczu starała się narzucić swój styl gry i bardzo szybko jej się to udało. Po 10. minutach było 7:2, a po kwadransie 10:5. Zawodnicy z Krakowa nie bardzo wiedzieli jak sforsować defensywę Nielby, a gdy już im się udało dobrze w bramce spisywał się Tobiasz Matyjak. Pięciobramkowa przewaga szczypiornistów z Wągrowca utrzymała się już do gwizdka kończącego pierwszą połowę (17:12). Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, choć zdeterminowani zawodnicy Kusego za wszelką cenę starali się odrabiać straty. Najbardziej pomagali w tym Arkadiusz Morytko i Konrad Samolej, strzelcy odpowiednia 9 i 8 bramek. W 49. minucie krakowianie byli blisko rywali, ale wciąż przegrywali jedną bramką (24:25). Końcówka to jednak konsekwentna gra zawodników z Wielkopolski, prowadzonych po zwycięstwo przez wyróżniających się Macieja Marszałka i Łukasza Hoffmanna (odpowiednia 13 i 12 bramek), którzy nie pozwolili przeciwnikom zakończyć pogoni korzystnym wynikiem (29:33).

W niedzielę – 22 lutego – ostatni dzień zawodów. Dla zawodników z Płocka i Wągrowca, którzy mają już zapewniony awans będzie to batalia o 1. miejsce. Natomiast dla pozostałych drużyn trzeci dzień w Orlen Arenie będzie okazją do pożegnania się z płocką publicznością.

Wyniki 2. dnia turnieju:

Sobota – 20.02.2016

SKS Kusy Kraków – MKS Nielba Wągrowiec 29:33 (12:17)
Orlen Wisła Płock – KS Gwardia Opole 43:27 (20:12)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Michał Lemaniak 10, Daniel Goliszewski 8, Konrad Brzeziński 6, Mateusz Morawski 5, Mariusz Smolarek 3, Marcin Smolarek 2, Krystian Wołowiec 2, Tadeusz Janiszewski 2, Aleksander Olkowski 2, Patryk Graczyk 1, Damian Woźniak 1, Dominik Skrocki 1.