Pierwszy dzień i pierwsza wygrana! [FOTO]

Od mocnego uderzenia zmagania w 1/4 mistrzostw Polski juniorów rozpoczęli zawodnicy Orlen Wisły Płock, którzy pokonali drużynę SKS Kusy Kraków 37:19 (19:10).

W drugim, a chronologicznie pierwszym, meczu płockiego turnieju MKS Nielba Wągrowiec mierzyła się z KS Gwardią Opole. Szczypiorniści z Wągrowca niemal całe spotkanie gonili wynik, aż w końcu w 51. minucie udało im się doprowadzić do wyrównania (31:31). Pięć minut później po skutecznym rzucie swojego najskuteczniejszego zawodnika Macieja Marszałka Nielba objęła prowadzenie (33:32), którego nie pozwoliła sobie wypuścić już z rąk (36:34).

Młodzi Nafciarze swoje spotkanie rozpoczęli od szybkiego wyjścia na czterobramkowe prowadzenie (4:0). W 9. minucie przyjezdni wyrównali (4:4) i… był to dla nich ostatni miły moment tego meczu. Z biegiem czasu zawodnicy Orlen Wisły Płock, przy wydatnej pomocy bramkarza Tomasza Wiśniewskiego, zaczęli odjeżdżać rywalom.  Po kwadransie było 9:6, a pięć minut później już 14:7. Ostatecznie po 30. minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 19:10 i nic nie wskazywało na to, aby goście mieli nawiązać z płocczanami równorzędną walkę. Po zmianie stron zawodnicy z Krakowa wyglądali jakby nie wierzyli w końcowe zwycięstwo, przez co gospodarze panowali nad boiskowymi wydarzeniami i zgodnie z przewidywaniami zaczęli turniej od zwycięstwa (37:19).

Już jutro drugi dzień zawodów, w których o godzinie 10, SKS Kusy Kraków zmierzy się z MKS Nielbą Wągrowiec, a dwie godziny później Orlen Wisłą Płock zagra z KS Gwardią Opole.

Wyniki 1. dnia turnieju:

Piątek – 19.02.2016

MKS Nielba Wągrowiec – KS Gwardia Opole 36:34 (16:19)
Orlen Wisła Płock – SKS Kusy Kraków 37:19 (19:10)

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Mateusz Morawski 6, Michał Lemaniak 5, Mariusz Smolarek 4, Aleksander Olkowski 4, Daniel Goliszewski 3, Krystian Wołowiec 3, Patryk Graczyk 3, Tadeusz Janiszewski 3, Konrad Brzeziński 2, Patryk Wypych 2, Mikołaj Waluch 2.