Jak co roku Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów pożegna wakacje w rockowym stylu. Już dziś w płockim amfiteatrze odbędzie się Summer Fall Festival 2023. – Będzie to idealna okazja, żeby jeszcze raz poczuć wakacyjną wolność i rozgrzać się przy mocnych dźwiękach gitarowych – zachęcają organizatorzy. Na scenie wystąpią zespoły m.in. Kult, Farben Lehre, Big Cyc, Jelonek czy Alastor.
KULT
Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie „Remont”. KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie 40 lat. Nagrali 17 płyt długogrających. Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np.”Piosenka młodych wioślarzy”, „Do Ani”, „Krew Boga”, „Polska”, „Parada wspomnień”, „Rząd oficjalny”, „Baranek”, „Kochaj mnie, a będę twoją”, „Gdy nie ma dzieci” i inne. Zagrali ponad 3000 koncertów. Oprócz koncertów w Polsce, gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle. Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym ale i komercyjnym.
FARBEN LEHRE
Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory: „Ali-Baba”, „Anioły i demony”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Manifest”, „Matura”, „Nierealne ogniska”, „Przebudzenie”, „Spodnie z GS-u”, „Stacja Wolność”, „Szeregowiec” czy „Terrorystan”.
BIG CYC
To zespół, który gra dla nas od 35 lat. Grupa jest jak stare wino, coraz lepsi i coraz bardziej wytworni. By się o tym przekonać musicie wpaść na koncerty w 2023 roku. Oparty na wnikliwej obserwacji polskiej rzeczywistości program, przeboje z pierwszych i kolejnych płyt, inspirowany jak powszechnie wiadomo literaturą Gombrowicza, Mrożka czy Witkacego, do dziś stanowi naszą rakietową, satyryczną wizytówkę. Były w historii Big Cyca, Złote i Platynowe Płyty, były występy na festiwalach i nagrania dla telewizji również (TVP gdy była jeszcze wolna), były też niezapomniane występy jak ten z udziałem Premiera Buzka. Od 35 lat gramy w niezmienionym składzie: Dżej Dżej, Dżery, Piękny Roman i Skiba, wzbogaconym o klawisze Piotra ‘Gadaka’ Sztajdla i jazgoczące gitary Marka ‘Marasa’ Szajdy. Gwarantujemy Wam że podczas jubileuszowej trasy będzie turbozabawa jak na długowieczny jubileusz przystało. Stary, dobry polski rock w najlepszym wykonaniu plus pogoda ducha, która pozwoli przetrwać wszelkie kryzysy. Z Big Cycem zawsze weselej.
JELONEK
„Jelonek” to solowy projekt skrzypka Michała Jelonka i to właśnie skrzypce są na pierwszym planie jako główny, pozytywny bohater tej opowieści. Skrzypce jako instrument jednocześnie melancholijny i histeryczny, delikatny i drapieżny, nadają się wyśmienicie jako przewodnik po różnych gatunkach muzycznych. Można je nazwać również adwokatem rockowego diabła we wzniosłym świecie muzyki klasycznej. Muzyka Michała Jelonka jest w przeważającej większości rockowa i rock metalowa, a także instrumentalna o dużych wpływach muzyki klasycznej (np. „Barock” inspirowany muzyką baroku czy „Romantic Revenge” epoką romantyzmu) lub wręcz z zastosowaniem cytatów z muzyki wielkich klasyków, takich jak: Vivaldi, Paganini, Rosinni, Chopin, Suppe i innych, w rockowych aranżacjach.
ALASTOR
Alastor (z mitologii starożytnej Grecji: żądny zemsty duch zamordowanego) powstał w Kutnie, w roku 1986. Tworzyli go wówczas: Waldemar Osiecki – gitara, Mariusz Matuszewski – gitara, Grzegorz Frydrysiak – bas, Sławomir Bryłka – perkusja oraz Robert Stankiewicz – wokal. Zespół ma na swoim koncie występy na wszystkich większych festiwalach metalowych oraz rockowych: Metal Battle, Metalmania, FMR Jarocin, Rock Festiwal Węgorzewo, Strash’ydło w Ciechanowie, Mayday Festiwal, Dramma, Wojna z Trzema Schodami, Summer Dying Loud, Rock&Rose Fest, Hunter Fest i wiele innych.
Początek koncertów o godz. 17:00. Otwarcie bram godz. 16:00.
Dostępna jest jeszcze niewielka pula biletów w cenie 100 zł. Można je kupić w bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) do godz. 15:00 oraz online: Biletomat, Kup bilecik.