Znane nazwiska w jednym miejscu. Materiał na przebój? [FILM]

Paweł Pilichowicz, Ryszard Wolbach, Krzysztof Misiak, Krzysztof Cezary Buszman, Izabela Trojanowska – oto nazwiska, które stworzyły wyjątkową mieszankę uczuć, emocji i muzyki. Teledysk, który powstał do utworu „Jedność przeciwieństw” ogląda się jednym tchem, a słowa i muzyka z ekranu sączą się w naszą świadomość. 

Wczoraj, 30 kwietnia, o godz. 18:00 w zamku w Gostyninie odbył się pokaz premierowego teledysku „Jedność przeciwieństw”. Obok muzyków, na ekranie widzimy słynną piosenkarkę i aktorkę Izabelę Trojanowską.

Utwór pochodzi z płyty pt. „Życia szczegół”. Paweł Pilichowicz przebojem, a właściwie dwunastoma przebojami, wszedł na polski rynek muzyczny 20 kwietnia 2018 roku. Właśnie minęła rocznica wydania krążka do wierszy poety, Krzysztofa Cezarego Buszmana. Z tej okazji wokalista zdecydował się na trzeci teledysk do utworów z płyty. Tym razem do piosenki pt. „Jedność Przeciwieństw”. Jest to jedyny utwór na płycie, który artysta zaśpiewał w duecie. Paweł Pilichowicz do projektu zaprosił Ryszarda Wolbacha (ex Harlem, Babsztyl). W teledysku występują również, doskonale znany płocczanom Krzysztof Misiak (kompozytor utworu) – gitara elektryczna, Maciej Bieniek – instrumenty klawiszowe, Marek Jończyk – perkusja, Grzegorz Leliński- bas, Radosław Dzięgielewski – skrzypce.

Zdjęcia do teledysku kręcono w Łodzi, a lokacja zespołu to scena Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie. Ujęcia plenerowe wykonano w opuszczonym ośrodku wczasowym w Miałkówku. Miejsce to w latach 80. i 90. XX wieku tętniło życiem, dziś jest opuszczone i zrujnowane. Niespotykaną, peerelowską architekturą ośrodka w Miałkówku zachwycał się m.in. Filip Springer, polski reporter i fotograf, współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Opuszczony ośrodek wypoczynkowy nad Jeziorem Lucieńskim jest symbolem najciekawszych osiągnięć architektonicznych Polski z czasów „Peerelu”.

Opuszczony ośrodek wypoczynkowy stanowił kanwę pomysłu dla twórcy teledysku – scenarzysty, reżysera, autora zdjęć i montażu – Łukasza Klat. Sfilmowana historia oparta zastała na wspomnieniach i teraźniejszości bohaterki video-clipu, którą gra Izabela Trojanowska. Bohaterka, wybudzona po wielu latach ze śpiączki, żyje wspomnieniami. Pamięta to miejsce sprzed lat, a dzisiaj po prostu stara cieszyć się życiem.

Od samego początku promocja płyty „Życia szczegół” Pawła Pilichowicza, mieszkańca gminy Gostynin, przebiegała bardzo dynamicznie. Jego udział w licznych programach telewizyjnych i radiowych oraz dwa video-clipy: „Wiersz o różnych światach” i „ Obłędne błędy”, zaowocowały dużym zainteresowaniem publiczności, mediów i krytyki muzycznej. Warto dodać, że krążek znalazł się w kilku liczących podsumowaniach nagrań muzycznych 2018 roku, a także na tak zwanej „długiej liście” nominacji w trzech kategoriach do najbardziej prestiżowej polskiej nagrody muzycznej Fryderyk 2018.

Poniżej prezentujemy teledysk…