Kuchnia polska z wariacjami. Gustownie i smacznie w… Mostowej [FOTO]

Zadbano tu o każdy szczegół, wszystko ma swój artystyczny porządek, jest przestronnie i klimatycznie. Miejsce nie straciło dawnej aury, a wręcz została ona podkreślona gustownymi meblami, zastawą, świecznikami i wazonami pełnymi kwiatów. Do tego dodano ogródek letni, obok którego nie można przejść obojętnie.

Mowa o nowej restauracji, która wpisała się dziś na kulinarną mapę Płocka. Nazywa się Mostowa. Osoby, które znają nasze miasto od razu będą wiedziały gdzie się znajduje. Zastąpiła ona bowiem, dobrze znaną niegdyś w Płocku, restaurację Zamkowa przy ulicy Mostowej 1.

– Oddajemy do Państwa dyspozycji oryginalne wnętrza oraz ogródek letni, gdzie tradycyjne, polskie receptury spotykają nowoczesne techniki kulinarne. Gwarantujemy przepyszne potrawy i orzeźwiające alkohole w tym autorski koktajl Mostowa – czytamy w zaproszeniu na otwarcie nowego lokalu.

W menu obok tradycyjnych, polskich dań takich jak żurek czy rosół znajdujemy krewetki tygrysie czy risotto grzybowe. W karcie znajdziemy też dania typowo śniadaniowe, oddzielne dla dzieci, ale również dla wegetarian czy vegan np. carpaccio z buraków czy sałatkę o nazwie „Mostowa”. Lokal posiada też szeroką gamę alkoholi dla gości. W tym, tak bardzo ostatnio doceniane, wina z różnych stron świata.

Skąd pomysł na kuchnię tradycyjną, polską ale z pewnego rodzaju… wariacjami? – Szef Kuchni przez 20 lat pracował w wielu uznanych brytyjskich restauracjach – tłumaczy nam Ola, córka właścicielki lokalu. – Pracował w restauracji Jamie Olivera, prowadził też własną restaurację w Kornwalii – wymienia. – Przez to ma inne spojrzenie na kuchnie polską, łączy tradycyjne receptury z nowoczesnymi technikami kulinarnymi, stale poszukuje nowoczesnych oryginalnych połączeń, które często są też zaskakujące – podkreśla z tajemniczym uśmiechem.

Ciekawostką jest to, że w Mostowej znajduje się najdłuższy bar w Płocku. A zresztą sami sprawdźcie. Restauracja jest czynna od dziś codziennie. W dni powszednie do godz. 22:00, a w weekendy do 1:00.

Więcej szczegółów znajdziecie na Facebooku – Mostowa.