Zamknięcie ulicy Batalionów Chłopskich. Już od czwartku ulica będzie nieprzejezdna!

W czwartek 26 stycznia – po zakończeniu 28. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w Orlen Arenie rozpocznie się kompleksowa przebudowa ulicy Batalionów Chłopskich. – Wykonawca, który odpowiada za organizację ruchu, zdecydował, że zamyka przejazd tą ulicą ze względów bezpieczeństwa na okres od pięciu do sześciu miesięcy – informuje biuro prasowe płockiego ratusza.

– Na całym odcinku tej ulicy od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do skrzyżowania z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych zbudujemy kanalizację deszczową, następnie ułożymy nową nawierzchnię, chodniki, wyremontujemy parkingi i zainstalujemy nowoczesne, energooszczędne oświetlenie – tłumaczy prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Organizację ruchu drogowego w trakcie inwestycji przygotował wykonawca. Inna będzie ona w pierwszym, inna – w drugim etapie prac. – W pierwszym etapie roboty toczyć się będą na całej szerokości ul. Batalionów Chłopskich i będą polegały na wymianie podziemnej infrastruktury. Ze względu na głębokie wykopy i kwestie bezpieczeństwa – wykonawca całkowicie zamknie przejazd tą ulicą. A także wyjazd z ul. Zgliczyńskiego oraz spod Orlen Areny i z sąsiadującego z nią parkingu – wyjaśnia Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza. Mieszkańcy osiedla Łukasiewicza będą mogli wyjechać z ul. Zgliczyńskiego jedynie na ul. Tysiąclecia. Spod Orlen Areny oraz z sąsiednich parkingów można będzie wyjechać wyłącznie na ul. 7 czerwca 1991 roku. Pierwszy etap prac potrwa około pięciu, sześciu miesięcy.

– Potem, w drugim etapie, przyjdzie czas na prace wykończeniowe, głównie w rejonie skrzyżowania ul. Batalionów Chłopskich z ulicami 7 czerwca 1991 roku oraz Narodowych Sił Zbrojnych. Wówczas przejazd modernizowaną drogą będzie możliwy choć utrudniony i z wieloma ograniczeniami – zapowiada Woźniak.

Wybrany w przetargu wykonawca na zrealizowanie inwestycji ma 13 miesięcy. Na modernizację ul. Batalionów Chłopskich zarezerwowano 6,5 mln zł.