Niebywała moc WOŚP. Orkiestra zagra praktycznie we wszystkich gminach Powiatu Płockiego. Co, gdzie, kiedy?

Aż w czternastu z piętnastu gmin powiatu płockiego będzie biło serce w rytm Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prawie w każdej gminie mieszkańcy większych i mniejszych powiatowych miejscowości będą mieli możliwość wsparcia zbiórki 31. Finału. Aby wspólnie świętować ten ważny dzień, każdy ze sztabów przygotował mnóstwo atrakcji. Starostwo Powiatowe w Płocku zebrało wszelkie informacje na temat, co, gdzie i w jakich godzin będzie się odbywało w poszczególnych miejscowościach?

– Jak zawsze będzie koncertowo, kolorowo, sportowo i pysznie – zapowiada starostwo. W tym roku można też będzie do wylicytowania “Dzień w fotelu Starosty”, który będzie można wygrać, biorąc udział w licytacjach podczas finałów: w Drobinie, Radzanowie, Bodzanowie, Słupnie oraz Bulkowie. Warto dodać, że cały czas przybywa przedmiotów, które będzie można licytować.

Oto co zaplanowały sztaby w Gminach Powiatu Płockiego na niedzielę, 29 stycznia

Gmina Bielsk

Już w sobotę 28 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku zaplanowano atrakcje w ramach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na początek o godz. 9:00 odbędzie się turniej piłki nożnej na hali SP Bielsk. Natomiast od godz. 16:00 Twoja Twarz Brzmi Znajomo czyli koncert podczas którego dorośli zaprezentują polskie i światowe piosenki muzyki rozrywkowej. Dodatkowo będzie kiermasz rozmaitości, ciast, loteria fantowa a także fotobudka.

W niedzielę, 29 stycznia, odbędą się występy Orkiestry Dętej działającej przy OSP Bielsku. Zaplanowano także występy dzieci ze Szkoły Podstawowej z terenu Gminy Bielsk i dzieci z Samorządowego Przedszkola w Bielsku, zaprezentuje się również Chór Bielszczanie. Oprócz koncertów odbędą się licytacje i kiermasz rozmaitości oraz pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie można także kibicować bądź spróbować swoich sił w turnieju szachowym. Dodatkowo będzie można wylicytować piłkę z autografem sędziego Szymona Marciniaka, drewniane rzeźby, ozdobną kompozycję kwiatową, zestaw świec zapachowych i mydełek czy ręcznie wykonane magnesy.

– Sztab w Bielsku grać dla Orkiestry zaczął wcześniej, odbyło się już mnóstwo licytacji, podczas których wylicytowano np.: Voucher na Off Road, na przejażdżkę Fiatem 126p. czy sesję zdjęciową. W sumie na koncie bielskiego sztabu jest już 25 tysięcy złotych – informuje Starostwo Powiatowe w Płocku.

Gmina Bodzanów

Podczas “Letniej Zadymy w środku Zimy” w Gminie Bodzanów do skarbonek WOŚP środki zbierać będzie 75 wolontariuszy. Ustawionych zostało także 15 skarbonek stacjonarnych m.in. w sklepach i Kołach Gospodyń Wiejskich. Do swojej skarbonki będą też zbierać strażacy z OSP Kępa Polska, z którymi będzie można przepłynąć łodzią po Wiśle.

Gmina Brudzeń Duży

Tradycyjnie już zbiórkę w Sikorzu organizuje Mariusz Łakomski wraz z harcerzami. Siedem osób w sumie wyruszy w niedzielę by zbierać datki do orkiestrowych puszek.

Gmina Bulkowo

W niedzielę o godz. 15:00 rozpocznie się wielkie orkiestrowe świętowanie w Hali Sportowej w Bulkowie. Imprezę rozpocznie występ grupy tanecznej „Skorp Dance Studio”, następnie prezentować się będą uczniowie ze Szkół Podstawowych w Bulkowie i Blichowie, zostaną ogłoszone wyniki konkursu „Zmaluję dla WOŚP” i wystąpi grupa taneczna „Flip for Beat”. Artystycznie zaprezentują się także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach. Nie zapomniano również o licytacjach przeplatanych występami Agaty Pijankowskiej, Natalii Pęcherzewskiej oraz Koła Seniorów z Bulkowa. Gwiazdą wieczoru będzie zespół muzyczny Aster. Na zakończenie tradycyjnie przewidziano Światełko do Nieba.

Miasto i Gmina Drobin

O godzinie 14:00 rozpocznie się “Orkiestrowe Granie” w hali Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Drobinie. W programie oczywiście licytacje WOŚP, występy artystyczne zarówno uczniów jak i zaproszonych gwiazd. Występować będą tancerze z Move Dance Studio z Płocka, odbędzie się koncert Orkiestry Dętej z Drobina, wystąpią Pawlikowski, Tumsky, Jej Chłopaki, Toskańsky, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Red Queen. Podczas wspólnego świętowania zaplanowano także stoisko kreatywne, medyczne, salon piękności a także dmuchane zabawki, fotobudkę i loterię fantową. Nie zabraknie stoisk gastronomicznych i kawiarenki. Będą występy przedszkolaków oraz pokazy akrobatyki. Dodatkowo 65 wolontariuszy zbierać będzie datki na terenie całej gminy Drobin.

Miasto i Gmina Gąbin

Tegoroczny Finał WOŚP odbywać się będzie na Rynku w Gąbinie, Sali OSP i hali sportowej. Na Rynku zaplanowano przejażdżki bryczką i pobór krwi w mobilnym punkcie poboru, w hali sportowej odbędzie się turniej judo oraz piłki, natomiast w sali OSP Gąbin od godz. 17:30 będzie orkiestrowo i rockowo. W sumie do puszek na terenie Gąbina zbierać będzie 40 wolontariuszy.

Gmina Łąck

W Szkole Podstawowej w Łącku działania w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęły się już w czwartek, 26 stycznia. Odbędą się licytacja WOŚP-owych gadżetów, wolontariusze których zarejestrowało się w Łącku dwunastu będą też zbierać datki do puszek. W niedziele wyruszą także na ulice Łącka.

Gmina Mała Wieś

O godz. 15:00 w niedzielę rozpocznie się wielkie granie z Orkiestrą w Hali Sportowej w Małej Wsi. W programie zaplanowano: występy artystyczne dzieci i młodzieży, pokaz ratownictwa i pierwszej pomocy, który przeprowadzi Ochotnicza Straż Pożarna, zaplanowano także koncert piosenki dziecięcej, malowanie twarzy, loterię, licytacje gadżetów takich jak: piłka z autografem Szymona Marciniaka, obrazy, poduszki czy ręcznie robione serwetki. Nie zabraknie także zabawy tanecznej z Andre & Miguel, a na zakończenie obowiązkowe światełko do nieba w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Małej Wsi. Poza tym datki na WOŚP można wrzucać do puszek, które znajdują się w 10 punktach na terenie Gminy Mała Wieś, listę punktów znajdziecie na internetowej stronie Gminnego Centrum Kultury MultiOsada.

Gmina Radzanowo

Wśród propozycji i atrakcji jakie sztab gminny przygotował na 31. Finał WOŚP jest m.in: turniej piłkarski „Gramy dla WOŚP” organizowany przez GLKS Polonia Radzanowo, który odbędzie się w środę, 25 stycznia. Na licytacjach na Allegro znajduje się wiele ciekawych przedmiotów i voucherów. W dzień Finału, wiele atrakcji czekać będzie na wszystkich w Domu Ludowym w Rogozinie między godz. 9:00 a 14:00.

Natomiast od 15:00 w hali sportowej w Radzanowie będzie można wylicytować m.in. : piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego i wiele innych ciekawych gadżetów. Na scenie prezentować się będą: dziecięce zespoły z gminnych szkół podstawowych oraz Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie, wystąpi także absolwentka Szkoły Muzycznej w Płocku Natalia Pęcherzewska. Będzie również komnata tajemnic gdzie będzie można zdobyć harcerskie sprawności a najmłodsi będą mogli uczestniczyć w miasteczku sportowo – ratowniczym z OSP Woźniki. Będzie można także zakupić przedmioty i raczyć się wyrobami kulinarnymi przygotowanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Finałowa impreza odbędzie się w hali sportowej w Radzanowie w niedzielę, 29 stycznia, od godz. 15:00 odbywać się będą licytacje, loteria, występy artystyczne, konkursy, będzie sklepik, kawiarenka, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń, a także pokaz pierwszej pomocy. Na koniec zaplanowano Światełko do nieba.

Dla śmiałków do wylicytowania będzie także trening kulturystyczny lub crossfit z Wójtem Gminy. Do puszek zbierać tu będzie w sumie 55 wolontariuszy.

Gmina Słubie

WOŚP w Słubicach odbywał się będzie w Gminnej Bibliotece w Słubicach. Rozpocznie się o godz. 14:00 od występów Orkiestry Dętej, będzie można obejrzeć i posłuchać także Zespołu Grzybowianki i Grzybowiacy, a także dzieci z Przedszkola Samorządowego w Słubicach i Szkoły Podstawowej w Piotrkówku. O godz. 17:00 na Orkiestrowej scenie prezentować się będą: zespół „Drzwi”, dzieci ze szkoły Podstawowej w Słubicach a także dzieci ze Szkoły w Świniarach, zespół „Chłopaki do Wzięcia” a gwiazdą wieczoru będzie Maryla. Nie obędzie się także bez licytacji i oraz stoiska z lokalnymi przysmakami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich „Słubiczanki”.

Gmina Słupno

Już w sobotę 28 stycznia rozpocznie się w Słupnie wielka zbiórka na WOŚP. Na początek podczas Balu Przedsiębiorców, zaplanowano licytację m.in. obrazu Eugeniusza Szelągowskiego, piłki z autografem sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka, a także tygodniowego pobytu w Kołobrzegu. Ponadto licytować będzie można “Dzień w Fotelu Starosty” oraz piłkę z autografem Roberta Lewandowskiego. Dzień później odbędzie się Finał WOŚP w Stanicy „FLIS”. Będzie tam można morsować w lodowatej wodzie, poćwiczyć pilates na świeżym powietrzu i zrelaksować się w saunie czy też ruskiej bani. Na rozgrzewkę przewidziano kiełbaskę z ogniska, gorącą kwaśnicę i herbatę. Początek już o godz. 12:00.

Na licytacjach na Allegro można znaleźć mnóstwo ciekawych gadżetów, które przygotował sztab w Słupnie np. piłkę z autografem sędziego Szymona Marciniaka, hełm pożarniczy strażacki, biżuterię, ręcznie malowane krzesło, maskotki, gry i zabawki dla dzieci.

Gmina Stara Biała

W Szkole Podstawowej w Starych Proboszczewicach swój wkład w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy rozpoczęto już podczas Mikołajkowej imprezy, podczas której odbyła się Loteria Maskotek. Kolejną cegiełkę dołożył Bożonarodzeniowy Kiermasz, podczas którego można było kupić niespotykane ozdoby, świąteczne stroiki i słodkie wypieki. Z oby tych przedsięwzięć na konto Orkiestry trafi ponad cztery i pół tysiąca złotych, a to nie ostatnie słowo bo przed mieszkańcami niedzielny Finał WOŚP.

Gmina Staroźreby

W Gminie Staroźreby w dzień Finału z puszkami wyruszy 25 wolontariuszy. Od godz. 16:00 będzie się działo w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Nowej Górze. Na początek zaplanowano występ lokalnego zespołu instrumentalno – wokalnego Teodorki, będzie również pokaz klubu karate Shuriken, występ Orkiestry Dętej ze Staroźreb, oraz absolwentów szkoły i występ zespołu „Simply Cover Band”, a wszystko to przeplatane licytacjami gadżetów WOŚP takimi jak: vouchery na sesje fotograficzne, torty, voucher na zabieg w salonie keratyny. Na aukcję Allegro natomiast trafiły: dzień w fotelu wójta Gminy Staroźreby, Płyty Mig i Pawła Domagaly z autografami, piłka z podpisami zawodników Wisły Płock, piłka z podpisem bramkarza Wisły Płock Bartosza Gradeckiego, piłka z podpisem Ivana Rakitića, książka “Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza rok wydania 1959, koszulka z podpisem sędziego Szymona Marciniaka, biżuteria złota i srebrna. Oprócz tego będzie kiermasz książek, pomiar składu ciała, będzie można kupić popcorn, watę, smalec, losy na loterię oraz malowanie twarzy. Na najmłodszych będzie czekać dmuchana zjeżdżalnia, a dzień wcześniej w Staroźrebach odbędzie się turniej sportowy.

Miasto i Gmina Wyszogród

W Wyszogrodzie orkiestrowe świętowanie rozpocznie się już w piątek 27 stycznia w Szkole Podstawowej w Rębowie, gdzie zaplanowano występy uczniów, licytacje fantów i zabawy kreatywne. W sobotę 28 stycznia w Szkole Podstawowej w Kobylnikach od godz. 15:00 będą, oprócz występów artystycznych, przygotowane loteria fantowa, gry i zabawy taneczne. Natomiast 29 stycznia od godz. 16:00 w hali sportowej w Wyszogrodzie zaplanowano pokaz talentów uczniów, loterie fantową, licytacje, a także malowanie twarzy, plecenie warkoczyków i słodki bufet. Do puszek zbierać będzie w Wyszogrodzie w sumie 20 wolontariuszy i ustawiono także 5 puszek stacjonarnych. W działania związane z WOŚP angażują się także uczniowie Zespołu Szkół w Wyszogrodzie, wystawili oni mnóstwo ciekawych gadżetów na aukcji Allegro kupić można np.: koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego.

Warto zatem zarezerwować sobie czas, na sobotę lub niedzielę, by wspólnie świętować i wspierać wielką zbiórkę, która zasili konto fundacji Jurka Owsiaka. Tegoroczna zbiórka przeznaczona zostanie na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. 31. Finał WOŚP odbywa się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą – zagramy dla wszystkich, małych i dużych.

Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku.