Zabójstwo trzech chłopców w Płocku. Biegli wydali opinię dotyczącą mordercy

Straszna zbrodnia, która wydarzyła się w Płocku z 8 na 9 marcu 2022 roku wstrząsnęła Polską. Wówczas 42-letni, Radosław K, ojczym dzieci, w okrutny sposób zabił trzech chłopców: 8-letniego Oskara, 12-letniego Adriana i 17-letniego Piotra. Śledztwo w sprawie zbrodni dobiega końca. Biegli wydali opinię, z której wynika, że zabójca jest chory psychicznie.

– Najprawdopodobniej śledztwo zostanie umorzone, a Radosław K. ze względu na stan zdrowia trafi do zakładu zamkniętego – mówiła Radiu dla Ciebie rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Płocku – Iwona Śmigielska Kowalska. – 5-osobowy zespół biegłych rozpoznał u podejrzanego chorobę psychiczną. I wskutek tej choroby w chwili zdarzenia miał on całkowicie zniesioną zdolność do rozpoznania znaczenia podejmowanych działań i pokierowania swoim postępowaniem. Czynu dokonał, ale nie można przypisać mu winy z uwagi na jego poczytalność – tłumaczyła prokurator.

Do zbrodni doszło w marcu 2022 roku. Dwóch starszych chłopców było pasierbami zabójcy, najmłodszy – jego synem. Ich ciała odkryli strażacy. Matka chłopców, w tym czasie przebywała z ich chorą na białaczkę siostrą w szpitalu. Mężczyzna po dokonaniu zbrodni ukrywał się. Policja zatrzymała zabójcę po kilku dniach.

Źródło: RDC.
Fot. KMP Płock.