Wysoka ocena Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Konkurs nadal trwa. Można ocenić placówkę i lekarzy!

Pacjenci wybierają szpital onkologiczny dziesięciolecia. Chorzy i ich bliscy mogą oddać głos na Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku.

4 miesiące temu Onkofundacja Alivia ogłosiła konkurs na szpital onkologiczny dziesięciolecia oraz lekarza przyjaznego chorym na raka. – Jego celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych oraz lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów – wyjaśniają organizatorzy konkursu. O tym, kto wygra zdecydują chorzy oraz ich bliscy. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku.  

Co roku ponad 170 tysięcy Polaków słyszy diagnozę nowotwór. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy. Niestety w Polsce nie istnieje publiczna i rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka. Pacjenci zmuszeni są do szukania informacji o jakości opieki na własną rękę. 

Z pomocą przychodzi Onkofundacja Alivia, która od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl. To miejsce, gdzie zarówno pacjenci jak i ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki lub lekarza oraz zapoznać się z ocenami innych osób. Na portalu zamieszczono już ponad 25 tysięcy ocen. 

– Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji – mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia.

Czas docenić wyjątkowych lekarzy i ośrodki onkologiczne

W tym roku Alivia chce podsumować 10 lat istnienia portalu i wyróżnić najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów. Chorzy oraz ich bliscy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem formularza, który znajduje się na stronie Onkomapa.pl. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec. Pełny regulamin konkursu oraz aktualny ranking dostępne są na stronie: www.onkomapa.pl

Średnia ocen Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, znajdującego się przy ul. Medycznej 19, wyniosła 4.4/5 punktów! 

Trwa też głosowanie na najbardziej przyjaznego lekarza w Polsce i w województwie mazowieckim. Chorzy na raka mogą docenić specjalistów m.in. za uprzejmość, otwartość czy zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta. Najlepiej ocenieni lekarze zostaną wyróżnieni przez Onkofundację Alivia i zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie – ESMO 2023.

Źródło: Alivia – Fundacja Onkologiczna