Krzyczał w lokalu wyborczym na kogo głosować. A także pijana członkini komisji w Płocku. Interwencje policji podczas wyborów

W Płocku i powiecie płockim wybory samorządowe, które odbywały się w niedzielę, 7 kwietnia, przebiegały bez większych zakłóceń. Policjanci interweniowali dwa razy. Pierwszy raz rano w Płocku, a wieczorem w Wyszogrodzie (powiat płocki).

W Płocku odnotowano jeden incydent związany z wyborami. – Przewodnicząca jednej z komisji wyborczych na terenie miasta zgłosiła wątpliwości co do stanu trzeźwości członka komisji. Na miejsce skierowano patrol. Badanie wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie 45-latki – poinformowała Monika Jakubowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Kobietę wykluczono z komisji. Wobec nietrzeźwej sporządzono również wniosek do sądu.

Z kolei wieczorem funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wyszogrodzie przyjęli zgłoszenie o naruszeniu ciszy wyborczej. – Do jednego z lokali wyborczych na terenie gminy Wyszogród wszedł mężczyzna, który krzycząc, wskazywał na kogo należy głosować – relacjonuje sierż. szt. Monika Jakubowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Dodaje, że policjanci sporządzili dokumentacje w związku z art. 498 Kodeksu Wyborczego.