Andrzej Nowakowski po raz czwarty prezydentem Płocka. Duże poparcie dla włodarza miasta!

Andrzej Nowakowski startujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej po raz czwarty został prezydentem Płocka. W minionej kampanii wyborczej zmierzył się z Piotrem Uździckim (Prawo i Sprawiedliwość), Tomaszem Kominkiem (Trzecia Droga), Wiesławą Rybicką – Bogusz (Lewica) i Markiem Tucholskim (Konfederacja).

W wyborach samorządowych, które odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia, to ubiegający się o kolejną kadencję Andrzej Nowakowski, został prezydentem Płocka. Włodarzowi miasta ponownie zaufało ok. 56 proc. wyborców (dane z połowy komisji wyborczych). 

Andrzej Nowakowski ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracował w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Płocku, jako nauczyciel języka polskiego. Od października 2002 roku sprawował mandat miejskiego radnego. W latach 2007-2010 był posłem na Sejm RP z okręgu płocko-ciechanowskiego.

Po raz pierwszy prezydentem Płocka został w 2010 roku. Wygrał wówczas wybory w II turze, wygrywając z kontrkandydatem wywodzącym się z Prawa i Sprawiedliwości Mirosławem Milewskim. W 2010 roku Nowakowski uzyskał ponad 52 proc. poparcia. Kadencję rozpoczął 13 grudnia 2010 r. W 2014 r. i 2018 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcje, wygrywając w pierwszych turach głosowań. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Andrzej Nowakowski ma 53 lata. Jest żonaty i ma czwórkę dzieci.

Wybory samorządowe odbyły się w niedzielę, 7 kwietnia. Jak podała PKW oficjalne wyniki wyborów poznamy prawdopodobnie w środę.