Wraca ruch na Kwiatka i Kolegialnej

W nocy z 31 sierpnia na 1 września przywrócony zostanie ruch na ulicy Kwiatka oraz na skrzyżowaniu ulic Kolegialnej z 1 Maja oraz z placem Obrońców Warszawy. Wciąż nieprzejezdna pozostanie remontowana część ulicy 1 Maja.

 

Finiszują już roboty drogowe na Kwiatka. Kończy się kładzenie nawierzchni bitumicznej oraz regulacja studzienek i wpustów wodociągowych. W poniedziałek, 31 sierpnia w godzinach wieczornych drogowcy powinni uprzątnąć plac budowy, przywracając wcześniejszą organizację ruchu. Wykonanie nowego oznakowania poziomego planowane jest jednak dopiero na koniec września. Do tego czasu na Kwiatka obowiązywać będzie ograniczenie prędkości.

Trwają prace na ulicy 1 Maja, która remontowana jest na odcinkach między ulicami Sienkiewicza i Kolegialną oraz między Królewiecką i Jachowicza. Drogowcy zapewniają, że roboty drogowe postępują zgodnie z harmonogramem.

Od wtorku 1 września autobusy dziennych linii 0, 2, 4, 7, 8, 13, 15, 19, 20, 21, 22, 24, 29, 33 wrócą – od pierwszych porannych kursów – na stałe trasy ulicami Kwiatka i Kolegialną. Autobusy nocnej linii N1 w nocy z 31 sierpnia na 1 września w kierunku Podolszyc lub Borowiczek kursować będą jeszcze objazdem przez Aleje Jachowicza.

Ze względu na prace remontowe przystanek Kwiatka zostanie tymczasowo przesunięty o około 50 metrów w stronę ulicy Tumskiej (bliżej Muzeum Żydów Mazowieckich).