Niezwykły koncert niezwykłej orkiestry

Płock jest jednym z miast, które znalazły się na trasie koncertowej Lutoslawski Youth Orchestry, która powstała z okazji stulecia urodzin słynnego kompozytora, patrona Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

 

Starannie wyselekcjonowani uczniowie szkół muzycznych drugiego stopnia wzięli udział w Letniej Akademii Umiejętności. Niespełna dwutygodniowy LYO Camp 2015 składał się przede wszystkim z zajęć muzycznych różnego rodzaju. Wśród nich znalazły się próby tutti, praca w sekcjach oraz zajęcia z improwizacji i kompozycji. Były też inne, niekoniecznie związane z muzyką, aktywności.

Uczestnicy LYO Camp 2015 pracowali nad programem, który wykonywany ma być podczas trasy koncertowej. W tym również w Płocku. W niedzielę, 30 sierpnia o 16.00 W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej usłyszeć będzie można Symfonię nr 9 Antonina Dworaka, koncert skrzypcowy e-moll Feliksa Mendelssohna oraz utwór skomponowany podczas LYO Camp 2015. Orkiestrę za pulpitem dyrygenckim poprowadzi Adrian Varela, a solistą będzie Kamil Staniczek.