W tym roku nie będzie Płockich Ogrodów Światła. Orlen ufunduje paczki świąteczne dla seniorów

PKN Orlen zdecydował, że środki finansowe planowane na tegoroczną edycję Płockich Ogrodów Światła zostaną przeznaczone na zakup bożonarodzeniowych paczek dla płockich seniorów. Akcja pozwoli także na wsparcie płockich restauratorów oraz firm gastronomicznym, które przygotują posiłki i dostarczą je do domów seniorów 23 i 24 grudnia – informuje spółka.

“W związku z pandemią COVID-19,  obecnie najważniejsza jest troska o seniorów i dbanie o to, aby w Boże Narodzenie pozostali w domach wśród swoich najbliższych. Dlatego w dniach 1-13 grudnia w godz. 8:00-18:00 uruchomiony zostanie numer telefonu (24) 365 86 10, pod którym seniorzy z Płocka będą mogli zadeklarować chęć otrzymania paczki z gotowymi potrawami wigilijnymi i świątecznymi” – tłumaczą w Orlenie.

W akcji „Świąteczna paczka dla płockich seniorów” będą mogły wziąć udział osoby w wieku 70 lat i więcej, które mieszkają w Płocku. Zgłoszenia do akcji w imieniu seniora będzie mogła dokonać  także osoba z najbliższej rodziny lub opiekun. Zachęcamy wszystkich, których sąsiadami są seniorzy, którzy ukończyli 70 lat do poinformowania ich o akcji i przekonania lub wsparcia w skontaktowaniu się z infolinią pod numer telefonu (24) 365 86 10 – zachęca koncern.

Podczas rejestracji seniorów Orlen poprosi o podanie: imienia i nazwiska, daty urodzenia, kontaktowego numeru telefonu oraz adresu w Płocku, na który ma być dostarczony świąteczny posiłek (podanie danych będzie dobrowolne i będzie warunkiem dokonania zgłoszenia uczestnictwa w akcji). Wszystkie informacje o akcji wraz z regulaminem dostępne są także na stronie internetowej  www.swiatecznapaczkadlaseniorow.pl

Co będzie zawierała świąteczna paczka? – Opłatek, barszcz czerwony z pasztecikami, rybę smażoną, pierogi z kapustą i grzybami, kapustę wigilijną, rybę po grecku, sałatkę jarzynową, śledzie w oleju lub śmietanie, schab pieczony ze śliwką, pasztet, karkówkę w sosie oraz dwa rodzaje ciast – makowiec i sernik – wymienia spółka. Wszystkie potrawy będą zapakowane w hermetyczne opakowania z datą przydatności i będą gotowe do samodzielnego odgrzania.

Paczki z wigilijnymi potrawami płoccy restauratorzy i firmy gastronomiczne będą dostarczać do domu każdego seniora (zakwalifikowanego do akcji – decydują wymagania formalne i kolejność zgłoszeń) w dniach 23 i 24 grudnia w ustalonych godzinach. Świąteczne posiłki dostarczone zostaną z zachowaniem reżimu sanitarnego: w rękawiczkach jednorazowych, w masce oraz z zachowaniem dystansu. Każdy senior będzie mógł odebrać paczkę osobiście lub za pośrednictwem opiekuna.

Świąteczną tradycję Orlen uhonoruje 10-metrową choinką Płockich Ogrodów Światła, która tradycyjnie stanie obok płockiej katedry i zostanie rozświetlona w sobotnie popołudnie 12 grudnia i będzie można ją oglądać do 6 stycznia 2021 roku.

Fot. teresaterra (Pixabay)