Szykuje się historyczna gala. Jacek Jasion stoczy ostatnią walkę w karierze

Polski Związek Kickboxingu zaprasza kibiców kickboxingu na ogólnodostępną relację live z gali “ARENA FIGHT NIGHT II”, która odbędzie się w sobotę 28 listopada w sobotę od godz. 19.00. Walki on line będzie można obejrzeć na stronie Polskiego Związku Kickboxingu.

Podczas gali rozegranych będzie siedem walk. W walce wieczoru Jacek Jasion, płocczanin oraz płocki radny, bronić będzie po raz czwarty pasa Mistrza Świata federacji WKL w formule full contact w kat. wag. -76 kg. Jacek Jasion zmierzy się Serhii Bodnarchukiem z Ukrainy. I jak zapowiada płocczanin, będzie to jednocześnie jego ostatnia walka w karierze.

Jacek Jasion rozpoczął treningi kickboxingu jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku. Brał udział w turniejach amatorskich PZKB. Później związał się z amerykańską zawodową federacją WKL, a jego trenerem był trener boksu z Płocka Zbigniew Szcześniak. Rok temu Jacek Jasion spotkał się z prezesem PZKB Piotrem Siegoczyńskim, na tym spotkaniu zapadła decyzja o wspólnej promocji polskiego kickboxingu. Efektem tego jest pierwsza wspólna gala “Arena Fight Night II”. Prezes PZKB Piotr Siegoczyński i Jacek Jasion, po zakończeniu czynnej kariery walką na gali, planują stworzenie nowej formuły promocyjnej polskiego kickboxingu zawodowego i amatorskiego – czytamy na stronie Polskiego Związku Kickboxingu.

Pojedynkiem zawodowym, który zapowiada się bardzo interesująco, będzie starcie kobiet w formule K-1 Rules w kat. wag. – 56 kg. Ze względu na kontuzję Barbary Nalepki zastąpi ją młoda, ale już utytułowana, zawodniczka z Głogowa – Marta Chojnoska, która w sobotę w płockiej Orlen Arenie zmierzy się z Martyną Kierczyńską.

Karta walk prezentuje się następująco:

1. Boks -81 kg Łukasz Olaszewski vs Maciej Wiraszka
2. K- 1 -65 kg pro/am Agata Fijałkowska vs Aleksandra Niewiadomska 3×2 min
3. K-1 63,5 kg Radek Kuzia vs Robert Soboń 3×3 min
4. K- 1 56 kg Marta Chojnoska vs Martyna Kierczyńska 3×3 min
5. K-1 81kg Łukasz Puczyński vs Ruslan Kinakh o pas Mistrza Europy WKL 3×3 min
6. K- 1 71 kg Mateusz Niżejewskii vs Denish Kushnir o pas ME WKL, MMP PZKB/WAKO Pro 3×3 min
7. FC 76 kg Jacek Jasion vs Sergiej Bundarchuk – o pas MŚ WKL, MMP PZKB/WAKO Pro 5x2min

“ARENA FIGHT NIGHT II” obędzie się bez udziału publiczności.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Polski Związek Kickboxingu, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Płocka, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu Płock. 

Fot.  MOSiR Płock.