W tym przypadku mieszkańcy głosują na bezpieczeństwo! Nie ma cenniejszej inicjatywy [FOTO]

„Modernizacja przejść dla pieszych na terenie powiatu płockiego” – to przedsięwzięcie, które doceniła kapituła plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”, którego organizatorem jest „Tygodnik Płocki”. Nominowany do wyjątkowej nagrody jest starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz. Obecnie trwa głosowanie, czyli – krótko mówiąc – wszystko w rękach mieszkańców.

Przedsięwzięcie, o którym mowa jest jednym z piętnastu w kategorii „Na Mazowszu Płockim”. Wszystkie związane są z inicjatywami, które w 2022 roku miały miejsce w powiecie płockim. – Wszystkie były ważne dla lokalnych społeczności, wszystkie zasłużyły, by znaleźć się w tej zaszczytnej piętnastce – podkreślają w Starostwie Płockim. – Najbliższe naszym sercom jest przedsięwzięcie z numerem 4, czyli modernizacja przejść dla pieszych na terenie powiatu płockiego.

– W 2022 r. trzynaście przejść dla pieszych zlokalizowanych na terenie powiatu płockiego przeszło gruntowną modernizację – przypomina Starostwo. Były to przejścia miejscowościach: Rogozino, Soczewka, Nowe Krubice, Miszewko Strzałkowskie, Sendeń Duży, Ciućkowo, Grabowiec, Karwosieki Cholewice, Biała, Bielsk oraz Gąbin. Dzięki inwestycji przejścia dla pieszych stały się przede wszystkim bezpieczniejsze. Łączny koszt inwestycji to ponad 1,7 mln zł.

Aby zagłosować na „Modernizację przejść dla pieszych na terenie powiatu płockiego” należy wysłać SMS o treści NMP.4 na numer 73601 (koszt SMS-a 3,69 zł brutto). Można również głosować za pomocą kuponu wyciętego z gazety „Tygodnik Płocki” i wysłać go na adres redakcji: Tygodnik Płocki ul. Stary Rynek 27; 09-400 Płock lub przynieść osobiście.

Warto przypomnieć, że najbardziej aktywne osoby, które wezmą udział w głosowaniu, zostaną nagrodzone.

Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku.