Utrudnienia w centrum Płocka

Co najmniej siedem tygodni zamknięty dla ruchu kołowego będzie jeden z odcinków ulicy Kazimierza Wielkiego. W związku z kolejnym etapem budowy kanalizacji deszczowej w okolicy cmentarzy zmieni się organizacja objazdów w tym rejonie oraz lokalizacja tymczasowych przystanków autobusowych.

W poniedziałek, 5 maja ulica Kazimierza Wielkiego zostanie całkowicie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Topolową do skrzyżowania z ulicą Arcybiskupa Nowowiejskiego.  Oznacza to konieczność zmiany dotychczasowej organizacji ruchu. W stronę centrum ruch odbywał się będzie ulicą Topolową i aleją Kobylińskiego (obowiązywał będzie nakaz skrętu w prawo z Topolowej w Kobylińskiego). W kierunku osiedla Winiary będzie można jechać Kobylińskiego, a na odcinku od cmentarza do Bartniczej – po tymczasowej drodze, która zlokalizowana będzie po północnej stronie jezdni. Przy al. Kobylińskiego od Topolowej do Łukasiewicza ruch odbywać się będzie w obu kierunkach.

Po zakończeniu robót planowane jest odtworzenie asfaltowej nawierzchni na całej szerokości jezdni. Kiedy prace zostaną zakończone, skończą się problemy z wielkim rozlewiskiem, które powstawało tam bardzo często po intensywnych lub długotrwałych opadach.

Zamknięcie części ulicy Kazimierza Wielkiego wiąże się również ze zmiana tras autobusów linii 4, 11, 14, 17, 18, 23, 24 i 31 jadących ze Skarpy w kierunku centrum. Przystanek „Skłodowskiej” w stronę centrum w dalszym ciągu pozostanie wyłączony z ruchu. Autobusy wymienionych linii będą się zatrzymywały – jak do tej pory – na zastępczym przystanku na ulicy Dobrzyńskiej, koło Wcześniaka. Całkowicie wyłączony z ruchu będzie zastępczy przystanek na ul. Kazimierza Wielkiego obok rogatek dobrzyńskich.

Na przystanek „Nowowiejskiego” (przy Ekonomiku) w stronę Kwiatka powrócą autobusy linii 4 i 24. Z Centrum w stronę Skarpy jechać będą stałymi trasami przez przystanek „Skłodowskiej”. W kierunku Borowiczek lub Podolszyc autobusy linii 4 i 24 od przystanku Skarpa przejadą przez przystanek zastępczy na ul. Dobrzyńskiej (przy Wcześniaku), następnie ulicami Kazimierza Wielkiego, Topolową, al. Kobylińskiego i ul. Łukasiewicza do przystanku Nowowiejskiego (przy Ekonomiku), gdzie wrócą na stałą trasę. Trasa pozostanie bez zmian w kierunku cmentarza komunalnego. Będzie przebiegać ulicami Sienkiewicza – Nowowiejskiego – Łukasiewicza – Kobylińskiego – Dobrzyńską.

Autobusy linii 11, 14, 17, 18, 23 i 31 przejadą w kierunku Jachowicza, Podolszyc lub Orlenu od przystanku „Skarpa” na ul. Dobrzyńskiej (obok Wcześniaka), a później ulicami Kazimierza Wielkiego, Topolową i al. Kobylińskiego, gdzie wrócą na stałą trasę. W kierunku Skarpy, Winiar, Dziarnowa, Brudzenia Dużego, Mańkowa lub Brwilna trasa pozostanie bez zmian (Jachowicza – Kobylińskiego – Dobrzyńska).