Kolejne miejsca parkingowe na Winiarach

Na ulicy Medycznej oddany został do użytku nowy parking, na którym jest 187 miejsc parkingowych. 

– Ten parking został oddany do użytku nie tylko z myślą o mieszkańcach osiedla Winiary, ale również dla osób, które przyjeżdżają do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego – powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Inwestycja na Winiarach została podzielona na dwa etapy. W pierwszym z nich powstał parking po południowej stronie ulicy Medycznej w rejonie przystanku, z którego autobusy Komunikacji Miejskiej jadą w stronę centrum miasta. Zbudowany z kostki polbrukowej, posiadający oświetlenie i system odwadniający parking na 67 miejsc służy kierowcom już od kilku miesięcy.

W drugim etapie oddany został do użytku parking po północnej stronie Medycznej, w rejonie końcowego przystanku autobusów KM. Wśród 187 nowych miejsc parkingowych jest również sześć przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W miejscu, gdzie powstał nowy parking, jeszcze niedawno znajdował się nieutwardzony teren, wykorzystywany przez kierowców zostawiających na nim swoje pojazdy. Obecnie parking ma nawierzchnię z polbruku, jest oświetlony i odwodniony.

Na przełomie 2013 i 2014 roku na Winiarach powstały łącznie 254 bezpłatne, ogólnodostępne  miejsca postojowe. Wiele wskazuje na to, że dzięki temu uda się rozwiązać problem z parkowaniem samochodów w pobliżu Szpitala Wojewódzkiego. A przede wszystkim udrożnić drogi dla karetek wiozących pacjentów wymagających jak najszybszej interwencji lekarskiej.
Począwszy od grudnia 2012 roku w Płocku przybyło (nie licząc Winiar) ponad 320 miejsc parkingowych na 3 Maja, Kościuszki, Sienkiewicza, Harcerskiej i Piłsudskiego.