Tytuł dla Wisły. Juniorzy młodsi ze złotem

Efektowną wygraną 33:22 z Kusym Kraków zakończyli piłkarze ręczni SKF Wisła Płock swój udział w finale turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej. Podopieczni trenera Michała Skórskiego sięgnęli po złoto, wygrywając wszystkie mecze.

Mecz o złoto Mistrzostw Polski juniorów młodszych okazał się jedynie formalnością. Trudno się jednak temu dziwić, skoro sztab szkoleniowy Kusego Kraków przyznał, że sam awans do najlepszej czwórki mistrzowskiego turnieju był szczytem marzeń i największym osiągnięciem w historii klubu.
Tymczasem okazało się, że dzięki półfinałowej wygranej z MKS MOS Wrocław zespół ze stolicy Małopolski stanął do walki o tytuł najlepszej drużyny w kraju w kategorii juniorów młodszych. Chociaż w tym wypadku słowo „walka” byłoby dość poważnym nadużyciem. Nie minęło dziesięć minut, a Wisła prowadziła już 7:1. Trener Michał Skórski dość szybko zaczął sięgać po zawodników, których trudno byłoby określić mianem pierwszoplanowych postaci jego zespołu. A jednak nie miało to wielkiego wpływu na wynik. Wisła systematycznie powiększała przewagę, a na przerwę schodziła, prowadząc dziesięcioma bramkami.
Po zmianie stron początkowo wszystko szło niemal równie dobrze, jak w pierwszej połowie. Niestety, w pewnym momencie do doskonale naoliwionej maszyny dostało się kilka ziaren piasku. Kusy zdobył siedem bramek, tracąc tylko jedną, dzięki czemu dość istotnie zmniejszył swoje straty. Gdy trener Michał Skórski szykował się już do wzięcia czasu, przebudził się Michał Lemaniak. A po nim pozostali gracze. I przewaga znowu zaczęła rosnąć. Ostatecznie skończyło się wygraną jedenastoma bramkami i w pełni zasłużonym tytułem mistrzowskim.
Trzecie miejsce przypadło Vive Targom Kielce, które w małym finale zrewanżowały się MKS MOS Wrocław za porażkę w fazie grupowej, wygrywając 41:32 (20:20).
Trzech zawodników Wisły znalazło się w najlepszej siódemce turnieju, wybranej głosami trenerów prowadzących zespoły uczestniczące w turnieju finałowym: bramkarz Tomasz Wiśniewski, prawoskrzydłowy Michał Lemaniak oraz środkowy rozgrywający Mateusz Morawski.