Nie rozczarowali kibiców

Podopieczni trenera Marcina Kaczmarka zapewnili sobie pozostanie w gronie pierwszoligowców. Na szczęście nie zamierzają odpuszczać walki o zakończenie sezonu w górnej części tabeli.

Kibice, którzy w sobotni wieczór pofatygowali się na stadion im. Kazimierza Górskiego, na pewno nie musieli żałować swojej decyzji. Płocczanie już od pierwszych minut uzyskali dość wyraźną przewagę, dominując w każdym elemencie futbolowego abecadła.
Potwierdzenie przewagi miejscowych przyszło zanim upłynęło pół godziny zawodów. Po dośrodkowaniu  Łukasza Kacprzyckiego lot piłki przedłużył głową Piotr Wlazło, a całą akcję sfinalizował Marcin Krzywicki, popisując się efektownym uderzeniem z woleja. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, chociaż okazji do tego ni e brakowało.
Druga połowa praktycznie niczym nie różniła się od pierwszej. Gospodarze cały czas atakowali, wciąż stwarzali sobie okazje do zdobycia kolejnych bramek, ale brakowało im skutecznego wykończenia. W końcu sposób na pokonanie Marcina Cabaja znalazł Tomasz Grudzień, popisując się uderzeniem z dystansu, które zwykło określać się „stadiony świata”.
Po golu na 2:0 gospodarze stworzyli sobie jeszcze kilka świetnych okazji, ale żadnej z nich nie zdołali wykorzystać. Rezultat 2:0 dla podopiecznych trenera Marcina Kaczmarka określić można jako najmniejszy wymiar kary.
Poza wygraną 2:0 i piękną bramką Tomasza Grudnia godny podkreślenia jest również debiut w pierwszym zespole siedemnastoletniego pomocnika Damiana Dombrowskiego. Kolejnym rywalem Wisły będzie Okocimski Brzesko. Wyjazdowy mecz z tą ekipą zostanie rozegrany w sobotę 31 maja o 16.45.

Wisła Płock – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
Bramki: Krzywicki (27.) i Tomasz Grudzień (75.)
Wisła: Kiełpin – Stefańczyk, Sielewski, Radić, Hiszpański – Janus, Wlazło, Góralski (82. Dombrowski), Burkhardt, Kacprzycki (58. Kaczmarek) – Krzywicki (68. Grudzień).
Sandecja: Cabaj – Kalisz, Bartków, Słaby, Mójta (61. Margol) – Grzeszczyk (72. Urban), Szczepański, Náther, Kononowicz (Bębenek), Frańczak – Traoré.
żółte kartki: Krzywicki, Grudzień Wisła) oraz Szczepański, Mójta, Margol (Sandecja)