50 pomysłów, które przeszły do etapu głosowania, to prawdziwy festiwal kreatywności i niezwykłej inwencji twórczej płocczan. Po zaangażowaniu widać, że mieszkańcy miasta mają pomysły na rozwój swojej małej ojczyzny – rozwój innowacyjny i bardzo praktyczny. Wszystkie projekty są warte uwagi i realizacji. Jednak to w tej chwili do głosu dochodzą mieszkańcy i oni zdecydują, który z pomysłów zostanie zrealizowany z puli 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.
Do podziału w 2021 roku jest aż 5 650 000 złotych. W najnowszym wydaniu “MiastO!Żyje” mieszkańcy znajdą wszystkie projekty, które pozytywnie przeszły weryfikację formalno-prawną i będą poddane pod głosowanie. Wśród nich jest jedenaście projektów ogólnomiejskich i trzydzieści dziewięć osiedlowych. Propozycje adresowane do wszystkich grup wiekowych, są bardzo zróżnicowane i dotyczą wielu sfer życia. Czasami to pomysły na zupełnie nowe inwestycje, innym razem propozycje modernizacji albo tzw. „miękkich” projektów.
– Dziękuję wszystkim pomysłodawcom za czas i pracę, jaką włożyli w przygotowanie swoich propozycji. Teraz pora na dokonanie wyboru. Zapraszam do zapoznania się z projektami, podejmowania decyzji, a potem do głosowania. Warto poświęcić chwilę, aby potem móc cieszyć się z efektów naszego wspólnego działania – zachęca prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.
Głosowanie rozpoczyna się w poniedziałek 28 września i potrwa do 11 października, czyli równo dwa tygodnie. Ogólne zasady głosowania podajemy poniżej:
– Głosować może każdy mieszkaniec Płocka, niezależnie od wieku,
– można głosować tylko raz, oddając max. 2 głosy: na jeden projekt z listy ogólnomiejskiej i na jeden projekt z listy osiedlowej,
– głosować można tylko raz za pomocą jednej z dostępnych form głosowania,
– głosować można na projekt z dowolnego osiedla.
Formy głosowania:
– internetowo – za pomocą systemu obsługi Budżetu Obywatelskiego Płocka dostępnego na mojemiasto.plock.eu
– bezpośrednio – po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL w punkcie Urzędu Miasta Płocka przy ul. Misjonarskiej 22 (Centrum Organizacji Pozarządowych). Punkt czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 18:00.
Co bardzo ważne. Osoby uprawnione do głosowania, które nie ukończyły 18 lat muszą okazać się ważną legitymacją szkolną lub tymczasowym dowodem osobistym, paszportem oraz nr PESEL. Osoby mające mniej niż 13 lat muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na udział w głosowaniu – formularz dostępny w punktach do głosowania i na stronie mojemiasto.plock.eu
Do dzieła Drodzy Płocczanie! Teraz wszystko w waszych rękach. Każdy głos się liczy i nawet jeden może zdecydować o realizacji projektu. Zatem nie pozostawajcie bierni, macie wpływ na przyszłość miasta i jego rozwój.
Czytaj także: Kreatywność płocczan nie zna granic. Super pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego [FOTO]