Kreatywność płocczan nie zna granic. Super pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego [FOTO]

image_pdfimage_print

Przebudowa ulicy Ks. Ignacego Lasockiego, pracownia TOR (Tworzenia Obrazów Ruchomych) – warsztaty filmów animowanych, siłownia pod chmurką na osiedlu Winiary, zakup sprzętu ratowniczego dla płockich Ochotniczych Straży Pożarnych czy utworzenie nadwiślańskiej strefy relaksu. To zaledwie kilka z pozytywnie ocenionych pomysłów zgłoszonych do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

Łącznie pozytywną weryfikację przeszło 50 pomysłów. Wkrótce będą poddane pod głosowanie mieszkańców. Informację przekazał dziś prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 21. Miejsce spotkania nie było przypadkowe, ponieważ odbyło się ono obok nowego boiska do piłki ręcznej zrealizowanego właśnie w ramach BOP. Na konferencji obecni byli dyrektor szkoły Krzysztof Fabiszewski oraz pomysłodawca projektu i jednocześnie przewodniczący rady osiedla Dworcowa Jerzy Nowakowski. – To miejsce to doskonały przykład tego, jak skuteczna może być współpraca różnych środowisk dla dobra osiedla i szkoły – mówił prezydent.

Boisko to nowoczesny, pełnowymiarowy obiekt o nawierzchni poliuretanowej, wyposażony w bramki, krzesełka przenośne, piłkochwyty. Kosztowało ponad 472 tysiące złotych. 100 tysięcy złotych pochodziło z dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego. Aktualnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej boiska do teqballa na terenie SP 21. To projekt zgłoszony w 8. edycji BOP.

Nabór projektów w ramach 9. edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka zakończył się 26 lipca. Mieszkańcy zgłosili 61 pomysłów: 14 ogólnomiejskich i 47 osiedlowych. Jeden projekt został wycofany przez pomysłodawcę. Najwięcej, bo aż siedem wniosków złożyli mieszkańcy osiedla Kolegialna. Zaraz za nimi uplasowały się Podolszyce Północ z sześcioma wnioskami. Wszystkie projekty w ostatnim czasie przeszły weryfikację formalno-prawną. Pozytywnie zweryfikowano 50 projektów: 11 ogólnomiejskich i 39 osiedlowych. Negatywnie – 10 projektów: 3 ogólnomiejskie i 7 osiedlowych. Głosowanie na projekty potrwa od 28 września do 11 października. Projekty wybrane przez mieszkańców w głosowaniu podane zostaną do publicznej wiadomości do 23 października na stronie internetowej ratusza.

Przypomnijmy. Kwota Budżetu Obywatelskiego Płocka na 2021 rok wynosi 5 650 000 zł. Podobnie jak w latach ubiegłych wydzielone są dwie pule: ogólnomiejska – w wysokości do 2,2 mln zł. oraz osiedlowa w łącznej wysokości do 3,450 mln zł. Kwota jednego projektu osiedlowego nie może przekroczyć 575 tys. zł.

Lista projektów wraz z oceną dostępna jest na stronie internetowej BOP

Fot. UMP.