Skuszony niską ceną, ‘kupił’ kilka laptopów. Stracił sporo gotówki. Policja znów apeluje

Mieszkaniec powiatu sierpeckiego na wskazane przez “sprzedawcę” konto przelał prawie 29 tys. zł. Tym sposobem stracił pieniądze, a “kupione” laptopy niestety nie dotarły do kupującego. – Robiąc w sieci zakupy bądźmy czujni, a przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie zweryfikujmy sprzedawcę – apeluje asp. Katarzyna Krukowska, z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu.

Jak się okazuje na nic zdaje się nagłaśnianie internetowych oszustw przez wszystkie media oraz policję, liczba przestępstw rośnie, a oszuści mają żniwa. – Do policjantów z Sierpcu zgłosiła się osoba, która została oszukana na portalu aukcyjnym przy zakupie laptopów. Zaczęło się od wystawienia do sprzedaży sprzętu komputerowego znanej firmy w bardzo korzystnej cenie. Niestety 52-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego odpowiedział na ogłoszenie – relacjonuje asp. Krukowska.

Policjantka dodaje, że kiedy towar nie dotarł do kupującego w wyznaczonym terminie mężczyzna zaczął się niepokoić. – Próbował skontaktować się ze sprzedającym. Niestety telefon był wyłączony. Nie otrzymał również odpowiedzi na wysyłane sprzedawcy smsy i maile. Zrozumiał, że został oszukany i stracił blisko 29 tys. zł.

– Robiąc zakupy w sieci bądźmy czujni i bardzo ostrożni – apeluje funkcjonariuszka. – Przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie weryfikujmy sprzedawcę. Na temat uczciwości sprzedawcy mogą powiedzieć nam pisane przez internautów komentarze – sugeruje. – Zwracajmy także uwagę na to, od kogo kupujemy. Wybierajmy sklepy sprawdzone, z dłuższą historią działalności. Z rozwagą korzystajmy także z super okazji, gdzie cena za towar jest znacznie niższa niż jego wartość rynkowa. Może być to oszustwo.

Fot. Pixabay.