Dzień Dziecka świętowano na ulicy. Impreza płockiego MDK okazała się strzałem w dziesiątkę [FOTO]

Ulica Tumska na parę godzin zamieniła się w scenę, plac zabaw oraz arenę sportowych zmagań. Odcinek ulicy, przy którym znajduje się Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku, wypełnił się śmiechem, tańcem i wspólną zabawą. Mowa oczywiście o wyjątkowych obchodach Dnia Dziecka.

W tak piękną pogodę, jaka była 1 czerwca, organizacja imprezy na ulicy okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzień Dziecka zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury przyciągnął na Tumską całe rodziny. Cel wydarzenia był prosty – zapewnienie dzieciom i ich rodzicom super zabawy. Przy okazji organizatorzy promowali młode talenty, których, jak widać było w czwartek przed MDK, w naszym mieście nie brakuje. 

Młodzi i utalentowani wokaliści swoje umiejętności prezentowali ze sceny, a z kolei tancerze tańczyli na… ulicy. Na Tumskiej zatem królowała radość, energia i młodość, którą wnieśli tancerze swoją charyzmą i talentem.

Nie mogło też zabraknąć zabaw dla tych całkiem dorosłych dzieci, czyli rodziców, którzy uczestniczyli w imprezie razem ze swoimi pociechami. W tym miejscu należy zaznaczyć, że jednym z założeń imprezy, było budowanie więzi między rodzicami i dziećmi. Przez cały czas trwały różnego rodzaju warsztaty oraz zmagania sportowe. Te ostatnie odbywały się na ergometrze pod czujnym okiem pracownika Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku. 

Fot. DR.