Reprezentacja Polski szczypiornistek wystąpi w Orlen Arenie

Nie tak dawno – w dniach 18-20 marca – w Płocku, o awans do tegorocznych Mistrzostw Świata w Rosji, walczyła młodzieżowa reprezentacja Polski szczypiornistek, której ostatecznie nie udało wywalczyć promocji na ten turniej.

Po marcowych emocjach związanych z występami młodzieżówki,  już w czerwcu, w naszym mieście, odbędzie się kolejne wydarzenie związane z piłką ręczną kobiet. Zanim jednak do niego dojdzie zachęcamy do śledzenia poczynań MMKS Jutrzenki Płock, która świetnie radzi sobie na parkietach grupy łódzkiej II ligi. Dotychczas Jutrzenka wygrała każde z 9 rozgrywanych spotkań, a do końca sezonu zasadniczego zostało jej 5 kolejnych. Cztery wyjazdowe: 2 kwietnia o 14 z UKS Roxą Lublin, 16 kwietnia z MKS Ochotą Warszawa, 23 kwietnia o 18:30 z UKS Varsovią Warszawa i 7 maja z CHKS Łódź oraz jeden domowy: 9 kwietnia o 16  z SPR JKS Jarosław. Już teraz zapraszamy na każdy z nich, a najmocniej na jedyny pojedynek w Płocku z SPR JKS Jarosław 🙂

Wracając jednak do tematu, w sobotę, 4 czerwca, po raz pierwszy w historii, w płockiej Orlen Arenie zagra zespół Kima Rasmussena, a więc seniorska reprezentacja Polski szczypiornistek, która tego dnia zmierzy się z kadrą Słowacji. Ta potyczka zakończy udział Polek w kwalifikacjach do mistrzostw Europy w Szwecji, do których awans jest o krok.

Przed meczem w Płocku, biało-czerwone zagrają jeszcze jedno spotkanie o punkty. W piątek, 1 czerwca, ich rywalem w Siuntio będzie Finlandia.

Źródło: ZPRP
Fot. Profil facebookowy Jutrzenki Płock