EKG, poziom cukru i ciśnienie. Zbadaj się za darmo!

„Pokonaj cukrzycę!” to hasło, które towarzyszy tegorocznym obchodom Światowego Dnia Zdrowia, przypadającym 7 kwietnia.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) niemal 350 milionów osób na całym świecie cierpi na cukrzycę – chorobę przewlekłą, do której dochodzi, gdy organizm nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny lub nie jest w stanie skutecznie wykorzystywać własnej insuliny w procesie metabolizmu cukrów, pochodzących ze spożywanej żywności.

Insulina to hormon regulujący poziom cukru we krwi, będącego źródłem energii potrzebnej nam do życia. Ważne jest, jak zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także jak ją wykrywać i jak leczyć?

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. pragnie włączyć się w obchody Światowego Dnia Zdrowia i serdecznie zaprasza do Przychodni Świętej Trójcy przy ul. Miodowej 2, gdzie 7 kwietnia, między godz. 7.30 i 10.00 bezpłatnie wszystkim chętnym zostanie zbadany poziom cukru we krwi.

Dodatkowo, również w przychodni Świętej Trójcy, w godz. 8.00 – 14.00 będzie mierzone ciśnienie krwi, a w godz. 11 – 13, bezpłatnie zostanie wykonane badanie EKG z konsultacją lekarską włącznie.

Uwaga! Na badanie EKG należy się wcześniej zapisać – wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel. 24 364 53 50 lub 24 364 63 41 w godzinach od 7 do 15. Na zgłoszenia pacjentów placówka czeka do 5 kwietnia.

 

Fot. www.razemztoba.pl