Proces w sprawie śmierci ówczesnego starosty płockiego Mariusza Bieńka. Oskarżony usłyszał dwa zarzuty

11 kwietnia na ławie oskarżonych zasiądzie kapitan łodzi, z której wypadł do Wisły były starosta płocki Mariusz Bieniek – informuje Radio dla Ciebie. Oskarżony usłyszał dwa zarzuty. Za pierwszy z nich grozi 8 lat więzienia, a za drugi 2 lata.

– Pierwszy dotyczy spowodowania wypadku w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym. Drugi zarzut dotyczy prowadzenia w ruchu wodnym pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości – wyjaśnia Radio Dla Ciebie.

Do tragicznego wypadku na Wiśle doszło 22 sierpnia 2021 roku. Ówczesny starosta płocki, Mariusz Bieniek znajdował się w łodzi, którą z przyjaciółmi wybrał się na ryby. Podczas manewru zatrzymania jednostka wywróciła się i cała załoga wypadła do Wisły. Dwóch mężczyzn wydostało się na brzeg, niestety Mariusz Bieniek nie wypłynął.

Poszukiwania starosty płockiego trwały przez trzy dni. W akcję codziennie zaangażowanych było ponad 100 osób. Wykorzystywano też sonary do badania głębin Wisły. Ciało starosty odnaleźli wędkarze na wysokości Płocka około 20 km od miejsca wypadku.

Źródło: Radio dla Ciebie