Ogromny sukces Finału WOŚP w powiecie płockim. Władze starostwa uhonorowały wolontariuszy [FOTO]

Aula Starostwa Powiatowego w Płocku wypełniona była po brzegi. Niezwykli goście odwiedzili bowiem siedzibę instytucji. Byli to wolontariusze, którzy podczas 32. Wielkiej Orkiestry nie szczędzili swojego zaangażowania w zbiórkę na rzecz pomocy fundacji. W Powiecie Płockim zebrano rekordową kwotę ponad 660 tys. zł.

– Oficjalnie i uroczyście podsumowaliśmy tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Płockim – poinformował starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz w mediach społecznościowych. – Przede wszystkim podziękowaliśmy niezastąpionym, niezwykłym, fantastycznym wolontariuszom, którzy każdego roku zbierają pieniądze, by wesprzeć tych najsłabszych – podkreślił.

Wszystkie nasze gminy, wszyscy wolontariusze i mieszkańcy spisali się na medal – zaznacza Ziemkiewicz. Starosta dziękuje wszystkim za to, że swoim ciepłem i dobrocią rozświetlają najbardziej zimne i pochmurne dni.

Działania wolontariuszy dały wymierny efekt. W tym roku w powiecie płockim zebrano rekordową kwotę ponad 660 tys. zł. A wolontariuszem, który od wielu lat zbiera najwyższe kwoty, jest i tym razem był Wojciech Janowski. W tym roku zebrał 41 760 zł.

W środę, 28 lutego, władze starostwa powiatowego w Płocku doceniło pracę swoich wolontariuszy. Wszyscy otrzymali dyplomy, super upominki, a na deser był wspaniały tort, na którym widniało ogromne wośpowe serce!

Przypomnijmy. 32. Finał WOŚP odbył się w niedzielę, 28 stycznia. Podczas tegorocznego wydarzenia zbierano środki, które przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Fot. Starostwo Powiatowe w Płocku.