Potrącił kobietę i jej kilkumiesięczne dziecko. Wypadek w Gostyninie. Prokurator przedstawił zarzuty 43-latkowi

43-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego odpowie za wypadek, w którym ucierpiała 37-letnia kobieta oraz jej kilkumiesięczne dziecko.  Mężczyźnie grozi 16 lat więzienia.

– Prokurator Rejonowy w Gostyninie po zebraniu dowodów przez policjantów Wydziału Kryminalnego gostynińskiej komendy przedstawił zarzuty 43-letniemu mieszkańcowi pow. gostynińskiego, który w poniedziałek, 26 lutego, przed godz. 14 kierując mercedesem, potracił kobietę oraz jej kilkumiesięczne dziecko. Mężczyzna w chwili wypadku miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie – informuje mł.asp. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie.

Do wypadku drogowego doszło w poniedziałek, 26 lutego, kilka minut przed godziną 14 w rejonie skrzyżowania ul. Makulińskiego z ul. Zazamcze w Gostyninie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący mercedesem, zjechał na lewy pas jezdni, potrącając kobietę, która spacerowała z wózkiem, w którym było jej kilkumiesięczne dziecko. Kierujący Następnie uderzył w ogrodzenie. – Pierwsi na miejscu byli policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego gostynińskiej komendy, którzy udzielili pomocy nieprzytomnej kobiecie oraz jej dziecku. Kobieta i dziecko z obrażeniami ciała zostali karetką pogotowia przewiezieni do szpitala – relacjonuje policjant.

Mercedesem podróżowało dwóch mężczyzn, którzy przed przyjazdem patrolu policji opuścili pojazd. – Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Mężczyźni zostali zatrzymani, a następnie została im pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających – tłumaczy funkcjonariusz.

Policjanci zabezpieczyli ślady oraz zebrali dowody, które pozwoliły Prokuratorowi Rejonowemu w Gostyninie postawić zarzuty 43-letniemu mieszkańcowi Gostynina. Badanie próbek krwi, które zostały pobrane od mężczyzny, wykazały, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. 43-latek odpowie teraz za spowodowanie wypadku komunikacyjnego oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Prokurator Rejonowy w Gostyninie wobec mężczyzny złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Mężczyzna złożył krótkie wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Źródło i fot: KPP Gostynin.