Premiera na urodziny

Spektakl „Miłość nieduża” opowiadający o związku Jeremiego Przybory z jego trzecią żoną Alicją Wirth wystawiony został przez grupę młodych płockich aktorów nieprofesjonalnych. Reżyserująca przedstawienie Zuzanna Batka w dniu premiery obchodziła swoje osiemnaste urodziny.

Premiera „Miłości niedużej” odbyła się w auli III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej z okazji setnej rocznicy urodzin Jeremiego Przybory, współtwórcy legendarnego Kabaretu Starszych Panów.

Autorką i reżyserką sztuki jest Zuzanna Batka, uczennica drugiej klasy o profilu humanistyczno-artystycznym. Aktorzy to uczniowie Gimnazjum nr 13 oraz III LO im. Marii Dąbrowskiej. Część z nich związana jest ze Stowarzyszeniem Teatr Per Se i z Teatrem Trzeciego. Dla niektórych udział w przedstawieniu był scenicznym debiutem.

Wbrew tytułowi miłość Jeremiego Przybory do trzeciej żony – Alicji Wirth – była ogromna. Aktorzy nie ograniczali się wyłącznie do sceny, wychodząc również między widzów, którzy po brzegi wypełnili aulę III LO. Wielkim atutem „Miłości niedużej” były nie tylko fantastyczne, pełne humoru dialogi, ale również świetne głosy młodych artystów, śpiewających piosenki z Kabaretu Starszych Panów.

Przedstawiciele Urzędu Miasta, oświaty i instytucji kulturalnych, nauczyciele, znajomi i krewni młodych artystów zgotowali im wielominutową owację na stojąco. Dla reżyserki, scenarzystki i autorki Zuzanny Batki dzień premiery miał wymiar szczególny, bo łączył się z jej osiemnastymi urodzinami, które bliscy i znajomi uczcili specjalnym tortem. – Marzę o karierze aktorskiej – nie ukrywa Zuzanna Batka. – Mam nadzieję, że ten dzień będzie dobrą wróżbą na przyszłość.