Był już po służbie, lecz ujął złodzieja

W niedzielne popołudnie policjant wracający po służbie do domu zatrzymał mężczyzn wsiadających do skradzionego auta. Samochód został zwrócony jego właścicielce, a mężczyzn zatrzymano.

W niedzielę, 22 lutego około 14.00 mieszkanka powiatu płockiego, która odwiedziła mieszkających przy ul. Lasockiego krewnych, zauważyła zniknięcie należącego do niej renault laguna. Gdy o zdarzeniu poinformowana została policja, dyżurny przekazał wszystkim patrolom informację o poszukiwanym pojeździe. Podkreślił, że w razie odnalezienia ukradzionego pojazdu należy podjąć interwencję.

Skradzione auto zauważył około 16.15 funkcjonariusz wydziału patrolowo-interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji wracający do domu po skończonej służbie. Do poszukiwanego samochodu, stojącego przy ulicy Sienkiewicza, wsiadło czterech mężczyzn. Policjant powiadomił o wszystkim dyżurnego, jednocześnie uniemożliwiając mężczyznom odjechanie kradzionym pojazdem.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zatrzymali, a następnie osadzili w areszcie całą czwórkę. Okazało się, że wszyscy są mieszkańcami Płocka w wieku 36, 33, 29 i 26 lat. Auto zostało oddane właścicielce. Mężczyźni w poniedziałek zostali przesłuchani. Jeden z nich usłyszał zarzut kradzieży, pozostali byli przesłuchiwani jako świadkowie.