Powalczą o najwyższe stanowiska w gminach. W trzech samorządach powiatu płockiego zabrakło Trzeciej Drogi [FOTO]

Podczas sobotniej konwencji samorządowej Trzeciej Drogi przedstawiono kandydatów na wójtów i burmistrzów gmin powiatu płockiego. Partia nie zdecydowała się wystawić swoich kandydatów w trzech samorządach: Bulkowie, Staroźrebach i Słupnie.

Dlaczego wyborcy w trzech gminach nie znajdą kandydatów na wójtów z list Trzeciej Drogi w powiecie płockim? – O kandydaturach do szczebla gminnego decydowały konwencje wyborcze lokalnych struktur – wyjaśnił Dziennikowi Płockiemu, starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz. – Tam podjęto decyzję czy jest kandydat, którego warto wystawić, którego warto poprzeć, jako formuła Trzeciej Drogi czy też komitet lokalny. Te decyzje zapadły na szczeblu gminnym – zaznaczył Ziemkiewicz.

Warto dodać, że podczas konwencji uczestnicy nie poznali kandydatów, którzy będą ubiegać się o zasiadanie w Sejmiku Województwa Mazowieckiego z listy Trzeciej Drogi. – Aby poznać kandydatów do sejmiku, będzie zorganizowana oddzielna konwencja dotycząca wyborów sejmikowych – mówił nam Sylwester Ziemkiewicz. Starosta płocki zaznaczył, że Liderem listy do sejmiku województwa jest dotychczasowy marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Kandydaci na wójtów i burmistrzów w powiecie płockim – Trzecia Droga

Michał Twardy – gm. Brudzeń Duży
Małgorzata Lewandowska – gm. Stara Biała
Józef Jerzy Rozkosz – gm. Bielsk
Piotr Jakubowski – gm. Radzanowo
Sławomir Sobociński – Drobin
Jerzy Staniszewski – gm. Bodzanów
Joanna Misiakowska – Wyszogród
Iwona Sierocka – gm. Łąck
Mirosław Krysiak – gm. Nowy Duninów
Tomasz Nowacki – Gąbin
Jadwiga Nowatkiewicz – gm. Mała Wieś
Grzegorz Cichosz – gm. Słubice

Przypomnijmy. W granicach administracyjnych powiatu płockiego znajduje się się 15 samorządów: 4 gminy miejsko-gminne: Bodzanów, Drobin, Gąbin, Wyszogród) i 11 gmin wiejskich: Bielsk, Brudzeń Duży, Bulkowo, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Słubice, Słupno, Stara Biała, Staroźreby.

Konwencja samorządowa Trzeciej Drogi w powiecie płockim odbyła się 24 lutego w Muzeum Mazowieckim w Płocku. Zaproszeni goście poznali kandydatów partii, którzy będą ubiegać się o miejsca w Radzie Powiatu Płockiego, Radzie Miasta Płocka oraz pretendentów na wójtów, burmistrzów i prezydenta miasta Płocka. Wybory samorządowe w naszym kraju odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia.

Fot. KWW Trzecia Droga (Polskie Stronnictwo Ludowe/ Polska 2050)