“Z Płocka to ty zrobisz perełkę”. Słowa na konwencji KO pod adresem prezydenta. Kto kandyduje do rady miasta? [FOTO]

– Wygramy te wybory, bo zależy nam na naszym mieście. To jest nasz czas, kiedy wspólnie z rządem i samorządem województwa będziemy dalej rozwijać nasze miasto, tak abyśmy mogli kiedyś, razem z naszymi dziećmi powiedzieć, jesteśmy dumni z Płocka – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej. Włodarz miasta ubiega się o kolejną kadencję. 

W sobotę, 24 lutego, w Novym Kinie Przedwiośnie w Płocku odbyła się konwencja wyborcza płockich struktur Koalicji Obywatelskiej. Jedna z kinowych sal dosłownie pękała w szwach. Prezydent miasta zaprosił bowiem na to ważne wydarzenie mieszkańców Płocka. A ci skwapliwie skorzystali z zaproszenia. Podczas konwencji oficjalnie przedstawiono kandydatów, którzy w najbliższych wyborach będą się ubiegać o mandaty do Rady Miasta Płocka oraz Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Pretendentów na radnych Rady Powiatu poznamy nieco później, jak zapowiedział prezydent. 

“Teraz z Płocka to ty zrobisz prawdziwą perełkę…”

– Jedne wybory to nie jest komplementarny sukces, mamy teraz kolejne, najważniejsze od 30 lat, po każde kolejne – samorządowe, europejskie, prezydenckie – wymieniał szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Marcin Kierwiński, który wspiera Andrzeja Nowakowskiego w zbliżających się wyborach samorządowych.

– Udała się wielka rzecz, udało się odsunięcie PiS od władzy. Premier Donald Tusk przywrócił w Polsce normalność. Przywróciliśmy prawo, przywróciliśmy sprawiedliwość i właściwie znaczenie tym słowom. Od wczoraj wiemy, że do Polski popłyną miliardy z Unii Europejskiej. Ale żeby dokończyć tą prawdziwie dobrą zmianę, ten pozytywny transfer Polski, musimy wygrać wybory samorządowe, musimy postawić tę przysłowiową kropkę nad “i” – podkreślał minister Kierwiński. Dalej chwalił prezydenta miasta: – Macie wielkie szczęście, macie świetnego prezydenta – człowieka, który od lat zmienia Płock, ma także wizję Płocka. Nawet w tych trudnych czasach, kiedy rządził PiS potrafił pukać od drzwi do drzwi, żeby załatwiać pieniądze dla Płocka, szukać partnerstwa, budować nowoczesne miasto – wymieniał zasługi Nowakowskiego. – Andrzej jestem przekonany, że ty te wybory wygrasz! – podkreślił, za co zebrał gromkie brawa.

– Jestem przekonany, że to będzie kolejne, dobre pięć lat dla Płocka, kolejny okres ważnych inwestycji, skoro dałeś radę przy rządzie, który nie pomagał – szef MSWiA zwracał się do Nowakowskiego. – Jestem przekonany, że teraz to wsparcie będzie, mówił o tym premier Donald Tusk, będąc w Płocku na konwencji tuż przed wyborami 15 października. Jestem przekonany, że teraz z Płocka to ty zrobisz prawdziwą perełkę…

“Marzyły mi się orliki, a zbudowaliśmy… stadion”

Wygramy – to słowo klucz! – dziękował w odpowiedzi na słowa ministra, Andrzej Nowakowski. – Rzeczywiście to będą najważniejsze wybory – przyznał rację Kierwińskiemu. – Pierwszy krok został wykonany, wygraliśmy wspólnie wybory parlamentarne. Pozytywne efekty tych wyborów już są widoczne, teraz kolejny krok, trzeba wygrać dla Polski samorząd. Tutaj w Płocku, ale także w powiecie płockim i na Mazowszu.

Prezydent przypomniał podpisanie listu intencyjnego w sprawie kamienicy przy ul. 1 Maja. – Osiem długich lat kamienica stała i była w ruinie, patrzyliśmy na to z bólem serca. Kilkukrotnie pisałem o to do wojewodów z PiS, aby oddali miastu tę kamienice, za każdym razem była odpowiedź odmowna, nie było zgody. Wystarczyły dwa miesiące i kilka rozmów z wojewodą Mariuszem Frankowskim i mamy już list intencyjny. Na tym polega dobra współpraca – wskazywał przykład, który miał miejsce kilka dni temu.

– Jesteśmy dumni z Płocka, z jego historii, z Małachowianki, z roku 1920 i bohaterskiej obrony Płocka – wymieniał kandydat na prezydenta Płocka z Koalicji Obywatelskiej. – Jesteśmy dumni z tego co działo się przez ostatnie 13 lat i z tego co będzie działo się w przyszłości. Chcemy i jesteśmy dumni, bo w Płocku jest osiem rodzinnych domów dziecka, są cztery żłobki dla ponad 400 dzieci, bo w Płocku rodzice nie mają problemu, aby zapisać dziecko do publicznego przedszkola, można zdawać międzynarodową maturę – Nowakowski wymieniał dorobek ostatnich kilku lat swoich rządów. – Jesteśmy dumni z tego, jak nasze miasto się rozwija, z obwodnicy, która powstała dzięki środkom unijnym, setki dróg rowerowych oraz wielu inwestycji, które już zrealizowaliśmy i będziemy realizować – zaznaczył.

– Kiedy zostawałem prezydentem marzyły mi się orliki, zbudowaliśmy nie tylko orliki, zbudowaliśmy stadion. To jest ta wizja, zaczyna się czasem od rzeczy małych, ale jeśli ma się fantastyczną ekipę, to można robić rzeczy wielkie – zaznaczył prezydent. – Przy takim wsparciu tu, ale także w rządzie i samorządzie województwa, wtedy można myśleć o rzeczach wielkich, takich jak uniwersytet mazowiecki, sala koncertowa, kolejne kilometry dróg, które połączą nas z S10, a może także w przyszłości… trzeci most dla Płocka – mówił polityk.

I kontynuował: – wygramy te wybory bo zależy nam na naszym mieście, bo mamy fantastyczną drużynę. To jest nasz czas, kiedy wspólnie z rządem i samorządem województwa będziemy dalej rozwijać nasze miasto, tak abyśmy mogli kiedyś, razem z naszymi dziećmi powiedzieć, jesteśmy dumni z Płocka, jesteśmy dumni z naszego miasta.

Ludzie Koalicji Obywatelskiej…

Na listach kandydatów do Rady Miasta Płocka znajdują się 33 osoby w tym 16 kobiet. No i 11 zupełnie nowych twarzy na “arenie” politycznej naszego miasta. Ale są też nazwiska doskonale znane płocczanom.

Pełna lista kandydatów do Rady Miasta Płocka

Okręg nr 1 – Osiedla: Podolszyce Północ, Podolszyce Południe, Zielony Jar, Imielnica i Borowiczki

1. Artur Jaroszewski
2. Łukasz Pietrzak
3. Joanna Maciejewska
4. Mariusz Pogonowski
5. Jakub Siemiątkowski
6. Sara Milewska
7. Marta Nowalińska
8. Justyna Gapińska
9. Emil Brzeszcz

Okręg nr 2 – Osiedla: Międzytorze, Wyszogrodzka, Kochanowskiego, Dworcowa, Trzepowo

1. Tomasz Maliszewski
2. Marta Krasuska
3. Konrad Kowal
4. Mariusz Kaliwoda
5. Małgorzata Kamińska
6. Jolanta Maciak
7. Robert Majewski
8. Kamila Jasińska
9. Łukasz Chrobot

Okręg nr 3 – Osiedla: Skarpa, Kolegialna, Stare Miasto, Radziwie, Ciechomice, Pradolina Wisły i Góry

1. Roman Siemiątkowski
2. Iwona Krajewska
3. Małgorzata Ogrodnik
4. Jerzy Seweryniak
5. Litosława Koper
6. Beata Ambroziak
7. Agnieszka Śmiechowska
8. Michał Sosnowski

Okręg nr 4 – Osiedla: Łukasiewicza, Tysiąclecia, Miodowa i Winiary

1. Daria Domosławska
2. Wojciech Hetkowski
3. Adam Wiśniewski
4. Katarzyna Kwarcińska-Kulis
5. Artur Kras
6. Martyna Kochańska
7. Jacek Jasion

Do Sejmiku Województwa Mazowieckiego Koalicję Obywatelską reprezentują:

1. Wiesław Raboszuk
2. Łukasz Jankowski
oraz Aneta Chludzińska i Joanna Lewandowska.

 

Fot. KWW Koalicja Obywatelska.