Trzecia Droga przedstawiła kandydatów do Rady Miasta Płocka. Sporo znanych nazwisk [FOTO]

Podczas sobotniej konwencji samorządowej Trzecia Droga (Polskie Stronnictwo Ludowe, Polska 2050) przedstawiła kandydatów, którzy będą ubiegać się o mandaty miejskich radnych w Płocku. Na scenie auli Muzeum Mazowieckiego stanęły 33 osoby, które właśnie rozpoczęły kampanię wyborczą w czterech okręgach wyborczych.

Kandydatem Trzeciej Drogi na prezydenta Płocka jest, doskonale znany mieszkańcom miasta, Tomasz Kominek, który ze sceny serdecznie dziękował za rekomendacje. Pretendent do funkcji włodarza miasta jest także jedynką do Rady Miasta Płocka z okręgu nr 3 na liście Trzeciej Drogi.

“Wspieramy, ale…”

Najpierw jednak głos zabrał marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik: – My w tej chwili w Płocku odpowiadamy za losy tego miasta – podkreślił w swojej wypowiedzi. – Mamy reprezentację w radzie miasta, jesteśmy w koalicji z Koalicją Obywatelską, wspieramy obecnego prezydenta. Zamierzamy jednak powalczyć w tych wyborach, bo zawsze tak robiliśmy – zaznaczył.

– Zawsze uważaliśmy, że szlachetna, godna rywalizacja jest potrzebna, po to, żeby dbać o jakość, bo każde środowiska ma prawo do tego, aby przedstawiać swój program i wizję rozwoju naszych lokalnych wspólnot – kontynuował Struzik. – Odpowiadamy za to miasto i myślę, że przez te wszystkie lata wiele dla tego miasta zrobiliśmy i nadal chcemy to robić.

Marszałek wspomniał o osiągnięciach ostatnich lat, które dzięki współpracy z samorządem miasta udało się zrealizować. Uczestnicy konwencji usłyszeli o rozbudowie i rozwoju Muzeum Mazowieckiego czy nowo powstałym centrum radioterapii, które, jak wynika z zapowiedzi gospodarza Mazowsza, zostanie uruchomione niebawem.

“Nie jest to drużyna przypadkowa”

– Od 2014 roku bierzemy odpowiedzialność za miasto – mówił ze sceny Tomasz Kominek. – Byliśmy, jesteśmy i będziemy w przyszłych kadencjach miasta Płocka – stwierdził. – Dlaczego? Dlatego, że nie kreujemy problemów, ale je rozwiązujemy – wyjaśnił kandydat na prezydenta Płocka. – Dziś społeczeństwo w polityce oczekuje normalności, pozytywnego nastawienia, braku hejtu, potrzebuje każdego sąsiada, każdego na kim może polegać. I my tacy jesteśmy – dodał.

– Drużyna z Płocka, nie jest drużyną przypadkową, to są ludzie wypróbowani w działalności społecznej, samorządowej i politycznej – zachwalał kandydatów. – My nie jesteśmy po to, aby kreować wielką politykę, ale jesteśmy po to, aby poprawiać jakość życia każdego płocczanina.

Kandydaci do Rady Miasta Płocka

Okręg nr 1

1. Małgorzata Struzik
2. Emil Jabłoński
3. Piotr Dyśkiewicz
4. Anna Klekowicka
5. Piotr Gryszpanowicz
6. Karol Krajewski
7. Jolanta Górecka
8. Aniela Niedzielak
9. Małgorzata Bombalicka

Okręg nr 2

1. Marcin Kowalski
2. Lech Latarski
3. Grzegorz Lewicki
4. Katarzyna Wiśniewska
5. Lucyna Kęsicka
6. Cezary Supeł
7. Damian Falkowski
8. Joanna Pachelska
9. Paweł Jasion

Okręg nr 3

1. Tomasz Kominek
2. Katarzyna Zglenicka
3. Ewelina Ambroziak
4. Dariusz Skubiszewski
5. Małgorzata Grabowska-Panek
6. Adam Ablewski
7. Marcin Radomski
8. Łukasz Stawicki

Okręg nr 4

1. Anna Derlukiewicz
2. Adam Kotkiewicz
3. Stanisław Kwiatkowski
4. Bartosz Leszczyński
5. Grażyna Cieślik
6. Olga Jaszczak
7. Krzysztof Laskowski

Wybory samorządowe w naszym kraju odbędą się 7 kwietnia. Mieszkańcy Płocka, między innymi, wybiorą 25 swoich przedstawicieli do Rady Miasta. Konwencja samorządowa Trzeciej Drogi odbyła się w sobotę, 24 lutego, w Muzeum Mazowieckim w Płocku. 

 

Fot. KWW Trzecia Droga (Polskie Stronnictwo Ludowe/Polska 2050).