Pomarańczowa wiosna trwa

Drugie zwycięstwo w drugim meczu rundy wiosennej odniosły piłkarki nożne Królewskich. Tym razem płocczanki pokonały na własnym boisku Orliki Jeruzal 6:0.

Początek spotkania nie był szczególnie udany dla miejscowych, które potrzebowały piętnastu minut, aby poukładać swoją grę i znaleźć drogę do bramki swoich przeciwniczek. Wynik meczu otworzyła Angelika Materek, która zdecydowała się na grę, chociaż na przedmeczowej rozgrzewce skręciła kostkę (na domiar złego miała pękniętą kość w okolicach nosa).

Kilka minut po zdobyciu bramki napastniczka Królewskich opuściła jednak plac gry, a w jej miejsce pojawiła się Daria Kusa.

Bardzo aktywna była reprezentantka Polski U-15 Julia Krawczyk, która zdobyła drugiego gola dla „pomarańczowych” po wymanewrowaniu bramkarki gości. Wynik pierwszej części gry ustaliła Dominika Przybyszewska, która wykorzystała rzut karny podyktowany za zatrzymanie piłki ręką przez jedną z przyjezdnych.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Płocczanki wciąż dyktowały warunki, spokojnie rozgrywając piłkę. Zawodniczki z Jeruzalu początkowo umiejętnie się broniły w końcu jednak sposób na defensywę przyjezdnych znalazła Daria Nowak. Kolejne bramki padły po strzałach Dominiki Przybyszewskiej i Darii Nowak.

W trzeciej wiosennej kolejce spotkań ekipa Królewskich zmierzy się w Garwolinie z tamtejszą Wilgą. Pomarańczowe mają szansę udowodnienia, że dwie wygrane na początek rundy rewanżowej nie były jedynie dziełem przypadku, ale efektem dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego.

KS Królewscy Płock – AP Orliki Jeruzal 6:0 (3:0)
Bramki: Materek (16.), Julia Krawczyk (32.), Przybyszewska 2 (39. i 65.), Nowak 2 (60. i 67.)

KS Królewscy: Hućko, Lisiewska (60. Marciniak), Wojtkowska, Przybysz, Majerowska, Łyzińska, Krawczyk (45. Stradomska), Świt, Przybyszewska, Materek (24. Kusa, 66. Mikołajewska), Nowak