Pokonają trasę, która wiedzie przez dwa płockie mosty. Do udziału zgłosiło się prawie 660 osób

W niedzielę, 11 września odbędzie się w Płocku 11. edycja Półmaratonu Dwóch Mostów. – Z pewnością impreza będzie miała wysoki poziom, a biegacze uzyskają dobre czasy, bo tegoroczna trasa jest wygodna – zapewnia prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Tradycyjnie biegacze wystartują na dystansie 21 km oraz na ponad 10 km. Tegoroczny bieg ma nieco zmieniona trasę. Biegacze nie pobiegną wałem wiślanym. Dotychczas do biegu na dystansie 21 km zapisanych jest 525 osób, a na 10 km – 132 osoby. Zapisy trwają do 6 września. 

Uczestnicy półmaratonu wystartują ze Starego Rynku. Następnie Mostem im. Legionów Piłsudskiego dotrą do Radziwia, tam ulicami Kolejową, Górka i Wąska dobiegną do ul. Dobrzykowskiej. Następnie drogą techniczną wbiegną na Most Solidarności. Z nowego mostu ulicami Grabówka, Norbertańska i Mostowa wrócą na Most Legionów Piłsudskiego na drugą pętlę. Pod warunkiem, że startują w półmaratonie. Uczestnicy krótszego biegu po jednej pętli udadzą się w kierunku pl. Narutowicza, aby pokonać metę ustawioną na Starym Rynku.

Dla najlepszych w biegach i różnych klasyfikacjach przewidziano nagrody rzeczowe i pieniężne. Część ufundowali sponsorzy biegu. – Niektóre firmy są z nami prawie od początku, inne dołączają w trakcie i z nami zostają, doceniając wysoki poziom Półmaratonu Dwóch Mostów – mówi dyrektor wydziału promocji i sportu w urzędzie miasta, Edyta Mierzejewska.

Zwyciężczyni i zwycięzca biegu głównego otrzymają po 2 tys. zł, kamerki do samochodów oraz bony o wartości 500 zł od New Balance. Najlepsi na krótszym dystansie mogą liczyć na 400 zł i 200 zł bon od New Balance. Także najlepsi w dwóch klasyfikacjach – fizjoterapeutów i honorowych dawców krwi – otrzymają nagrody. Zadbała o to pomysłodawczyni tych kategorii, miejska radna, fizjoterapeutka i miłośniczka biegania Daria Domosławska.

Dla kibiców i mieszkańców, którzy przyjdą w niedzielne przedpołudnie na Stary Rynek przewidziano kilka atrakcji. Przed ratuszem powstanie miasteczko biegacza – czynne od 8:00 do 13:00. – Poza zabawami dla dzieci, będzie można wykonać pomiar ciśnienia i dowiedzieć się o zasadach zdrowego trybu życia – tłumaczy Marta Komorkowska, z biura prasowego ratusza. – Będzie również działał punkt do głosowania w Budżecie Obywatelskim Płocka – zachęcamy do skorzystania z okazji i oddania głosu na projekty zgłoszone przez mieszkańców – podkreśla. Komorkowska dodaje, aby osoby, które będą chciały zagłosować, miały przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Miasto Płock. 

Program Półmaratonu Dwóch Mostów

6:00 – otwarcie pracy Biura Zawodów i otwarcie depozytów
8:00 – rozgrzewka na Starym Rynku, którą prowadzi Mariusz Giżyński
8:30 – start biegów
12:00 – dekoracje zwycięzców
13:00 – uroczyste zakończenie półmaratonu

Szczegółowe informacje na stronie Półmaraton Dwóch Mostów

Fot. UMP.