15-latek, który kierował samochodem, rzucił się do ucieczki przed policją. Pasażerem był… pijany ojciec

Policjanci z posterunku w Starej Białej podczas pościgu ujęli nieletniego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 15-latek kierował samochodem nie posiadając uprawnień do kierowania. Obok siedział pijany ojciec.

– Wczoraj wieczorem mundurowi z Posterunku Policji w Starej Białej dali sygnał do zatrzymania się kierującemu peugeotem. Jego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. Aby uniknąć kontroli, po przejechaniu kilkuset metrów, wjechał na posesję i zatrzymał pojazd. Mundurowi wylegitymowali jego kierowcę. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec gminy Stara Biała – relacjonuje asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Nastolatek nie był pod wpływem alkoholu, natomiast siedzący na miejscu pasażera ojciec chłopca był pijany – miał w organizmie 1,24 promila. – Nieletniego policjanci przekazali matce, a materiały w sprawie czynu karalnego, którego dopuścił się 15-latek zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Płocku – dodaje Kowalska.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za popełnione przestępstwa odpowiada osoba, która ukończyła 17 lat, wtedy sprawcy za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara aż 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku sprawcy nieletniego, czyli będącego w wieku od 13 do 17 lat o konsekwencjach karnych decyduje sędzia Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.