Płocki akcent na siatkarskim Mundialu

Już w sobotę, 30 sierpnia rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w siatkówce. Wśród aktorów jednej z największych sportowych imprez, które w tym roku odbywają się w Polsce, nie zabraknie również ekipy z Płocka.

 

– Zaczęło się od ubiegłorocznego Memoriału Huberta Wagnera, który odbywał się w Płocku. Dostałyśmy wówczas od organizatorów propozycję przygotowania układów tanecznych i zaprezentowania się podczas tej imprezy. Nie można było nie skorzystać z takiej okazji – tłumaczy nam Katarzyna Sylwestrzak, szefowa Zespołu Cheerleaders Szkoły Wyższej Pawła Włodkowica Impresja. – Turniej prowadził doskonale znany w siatkarskim środowisku duet Kułaga-Magiera. – Spodobała im się nasza praca i zaproponowali nam udział w kolejnej imprezie.

Cheerleaderki z Płocka zostały zaproszone do występu również podczas tegorocznej edycji Memoriału Wagnera, która tym razem odbywała się w Krakowie. – Niestety, okazało się to niemożliwe, ponieważ akurat wtedy miałyśmy obóz – mówi Katarzyna Sylwestrzak. – Było mi jednak niezwykle miło, że ktoś nas docenia.

Okazało się jednak, że nie był to koniec przygody płockich cheerleaderek z siatkówką na najwyższym poziomie. Impesja została zaproszona do tańczenia podczas Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn.

Mecze rozgrywane będą w największych polskich halach: we Wrocławiu, w Katowicach, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy. Pojedynek otwarcia odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. – Oczywiście, że w każdym mieście są inne cheerleadres. To byłoby niemożliwe, aby jedna grupa miała tańczyć wszędzie – wyjaśnia Katarzyna Sylwestrzak. – My będziemy występować podczas meczów drugiej fazy, które będą rozgrywane od 10 września w bydgoskiej hali Łuczniczka. Tańczyć będą mistrzynie Polski Impact oraz wicemistrzynie Europy, czyli Impreska.