Niespodziewane przenosiny Burego

Górnik Łęczna wykupił z Wisły Filipa Burkhardta. Tymczasem płocki klub pozyskał z Widzewa Łódź Patryka Stępińskiego.

Jak informuje oficjalny serwis Wisły, w piątek podpisana została umowa definitywnego transferu Filipa Burkhardta do Górnika Łęczna. Klub z Płocka otrzyma z Łęcznej wynegocjowaną kwotę odstępnego.

Płocki rozgrywający prośbę o umożliwienie zmiany barw klubowych złożył po środowym pojedynku z Olimpią w Grudziądzu. – To nie była łatwa decyzja. Braliśmy jednak pod uwagę argumenty samego Filipa, który nie ukrywał, że bardzo chciał skorzystać z okazji natychmiastowego powrotu do ekstraklasy – czytamy na klubowej stronie Wisły. – Sztab szkoleniowy przeprowadził szczegółową analizę sytuacji kadrowej. Na pozycji Burego mogą grać Dimitar Iliev, Piotr Ruszkul, Piotr Wlazło i Wojciech Zyska.

Odejście Burego a nie oznacza, że kadra Wisły zostanie uszczuplona. Płocki klub sfinalizował bowiem rozmowy z Widzewem Łódź w sprawie pozyskania Patryka Stępińskiego. Dzięwiętnastoletni obrońca, który przychodzi do Płocka na zasadzie transferu definitywnego, podpisał z Wisłą trzyletnią umowę. Nowy gracz Wisły to wychowanek SMS-u Łódź, który w 2012 roku występował w reprezentacji Polski U 17 podczas Mistrzostw Europy. Od trzech lat grał w Widzewie. W poprzednim sezonie zaliczył 22 występy w Eksstraklasie.

Filipa Burkhardta zabraknie już w sobotnim pojedynku z GKS-em Katowice. Wisła po pięciu kolejkach pierwszej ligi ma na swoim koncie osiem punktów, które uzbierała za dwa zwycięstwa i dwa remisy (przy jednej przegranej). Gieksa ma siedem oczek (dwie wygrane, remis i dwie porażki), co daje jej siódme miejsce.

Pojedynek, który odbędzie się w sobotę o 14.45 na stadionie im. Kazimierza Górskiego przy ul. Łukasiewicza 34, transmitować będzie TV Orange Sport. Emocje – jak w każdej konfrontacji obu zespołów – gwarantowane.

Nowy klub Burego w siódmej kolejce T-Mobile Ekstraklasy zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin. Czy składzie beniaminka pojawi się nowy nabytek z Płocka? Okaże się w sobotę, 30 sierpnia o 15.30.