Ostatni wakacyjny weekend. Więcej patroli policyjnych na drogach

Okres od 30 sierpnia do 1 września to czas wzmożonych powrotów do domów z wakacyjnego wypoczynku. W tym czasie, na drogach całego Mazowsza zwiększona liczba policjantów czuwać będzie nad bezpieczeństwem podróżujących prowadząc działania prewencyjno-kontrolne “Ostatni weekend wakacji”.

– Funkcjonariusze przede wszystkim zadbają o płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, szczególnie w miejscach występowania znaczących utrudnień – zapowiada Marta Lewandowska, oficer prasowy KMP w Płocku.

– Policjanci szczególną uwagę będą zwracać na wykroczenia stanowiące główne przyczyny zdarzeń drogowych, będą podejmować stanowcze interwencje wobec kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, sprawdzać ich trzeźwość, formę i poprawność przewożenia pasażerów, ze szczególnym uwzględnieniem prawidłowego przewożenia dzieci w pojazdach – wylicza. Dodaje, że funkcjonariusze sprawdzą także stan techniczny pojazdów, który ma duży wpływ na bezpieczeństwo podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego.

Wracaj z wakacji bezpiecznie! – apeluje policja.