Wzmożona kontrola jakości wody do spożycia w Płocku. Gdzie znaleźć wyniki?

Wodociągi Płockie, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku oraz Główny Inspektor Ochrony Środowiska prowadzą wzmożoną kontrolę jakości wody do spożycia dostarczanej mieszkańcom Płocka. Wynik badań dostępne są na stronie internetowej spółki i Sanepidu – informuje Alina Boczkowska z biura prasowego ratusza.

Prezes Wodociągów Płockich Andrzej Wiśniewski przypomina, że od wielu lat na stronie internetowej spółki zamieszczane są codziennie informacje na temat jakości wody dostarczanej mieszkańcom Płocka. Można je sprawdzać tutaj.  – W związku z awarią układu przesyłowego ścieków na terenie Warszawy spółka zwiększyła częstotliwość prowadzonych badań wody – podkreśla Boczkowska.

Wzmożona kontrolę wody prowadzi też Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płocku.  – Od dziś do odwołania próbki wody do badań laboratoryjnych pobierane będą codzienne w punktach kontroli monitoringowych zlokalizowanych na sieci wodociągowej. Badaniu podlegać będzie również woda przed uzdatnieniem (tzw. surowa) – tłumaczy z kolei Romuald Ostrowski, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Płocku. Wyniki badań dostępne będą na stronie PPIS.

Warto dodać, że czystość wody w Wiśle bada również Główny Inspektor Ochrony Środowiska. Na stronie internetowej można znaleźć informację o lokalizacji stanowisk pomiarowych na Wiśle i Zbiorniku Włocławskim. Przeprowadzenie pomiarów wody w Wiśle między Warszawą i Płockiem zarządził także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który wczoraj odwiedził nasze miasto i spotkał się z prezydentem Andrzejem Nowakowskim.

Fot: ekolabos.pl