Osiedle Miodowa Jar ma nowych mieszkańców [FOTO]

Dwudziestu czterem płockim rodzinom ten weekend zaczął się niebywale przyjemnie. W piątkowe przedpołudnie 5 lutego, odebrali bowiem klucze do swoich nowiutkich, pachnących nowością mieszkań na osiedlu Miodowa Jar.

– To jest ten moment, na który wiele osób z państwa długo czekało od dłuższego czasu. Płock oprócz tego, że stara się aby miasto było przyjazne dla swoich mieszkańców, stara się też o to aby młodzi ludzie mogli mieć tu pracę. Miasto stara się także zaspokoić potrzeby mieszkaniowe swoich mieszkańców – mówił, podczas uroczystości przekazania kluczy, prezydent Płocka.

W tych dwóch, oddanych właśnie budynkach znajdują się dwadzieścia cztery mieszkania – 17 mieszkań jest dwupokojowych, a 7 jednopokojowych. Nakłady poniesione z renowacją budynków to około 2 mln zł. Koszt 1 metra kwadratowego wyniósł 1777 zł. Cały projekt obejmuje 13 budynków, z których 5 już powstało. Najprawdopodobniej w tym roku rozpocznie się budowa kolejnych dwóch, aby w 2017 roku oddać kolejne mieszkania płocczanom.

Dodamy, że jest to kolejny etap rewitalizacji osiedla Miodowa. Przed miastem kolejne inwestycje, kolejne budynki, które na tym osiedlu zastąpią te już wysłużone. – Mam nadzieję, że na tym osiedlu będzie się żyło lepiej i to zarówno tym najmłodszym, jak i osobom dorosłam i w końcu seniorom – dodawał prezydent Andrzej Nowakowski.

Przekazane w piątek bloki o numerach 4 i 5 to trzeci krok w modernizacjach tego typu. Pierwszy został wykonany w 2010 roku, kolejny w 2012 roku i teraz w 2016. Kolejny etap prac rozpocznie się jeszcze w tym roku. Stare budynki nie nadające się do remontu są zastępowane nowoczesnymi, nowymi, pięknymi budynkami. Są to w części mieszkania komunalne, w części socjalne.

Płocczanie, do których trafiły nowe mieszkania nie ukrywali wzruszenia. – To dla nas całkiem nowy start. Do tej pory wynajmowaliśmy mieszkanie. A teraz pomimo tego, że będzie trochę ciasno, bo mamy trójkę dzieci, to będzie nasze własne mieszkanie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi – mówił nam wyraźnie zadowolony, młody mieszkaniec nowego bloku.

Fot. Wojciech Wiśniewski.