Nafciarze wygrywają sparing z Olimpią Grudziądz

Kolejny sparing i… powrót na zwycięską ścieżkę! Po – dość niespodziewanej – porażce w ubiegłą sobotę z Dolcanem Ząbki, tym razem Nafciarzom udało się pokonać Olimpię Grudziądz 2-1 (0-1). Obie bramki dla płockiego zespołu zdobył słowacki napastnik Lukas Kubus.

Początek sobotniego meczu był bardzo wyrównany. I jedni i drudzy starali się tworzyć sytuację bramkowe, jednak za każdym razem próby strzałów okazywały się niecelne lub lądowały w rękach bramkarzy. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 25. minuty, gdy po jednym z dośrodkowań, w polu karnym Nafciarzy piłkę przejął wypożyczony z Wisły Piotr Darmochwał i pokonał Seweryna Kiełpina. Płocczanie starali się odpowiedzieć za sprawą Arkadiusza Recy i Maksymiliana Rogalskiego, ale w obu przypadkach nie przyniosło to spodziewanego efektu. Z biegiem czasu lepsze okazje miał jeszcze Damian Piotrowski, jednak oba uderzenia płockiego skrzydłowego pewnie obronił Patryk Królczyk. Pomimo kilku szans na zmianę niekorzystnego wyniku na przerwę Wisła mogła schodzić z bagażem dwóch bramek. W 44. minucie w roli głównej ponownie wystąpił Darmochwał, któremu udało się przelobować Kiełpina, ale w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej wybił Damian Byrtek.

Po zmianie stron Nafciarze rzucili się do ataku. W roli głównej dwukrotnie wystąpił Lukas Kubus, lecz początkowo nie potrafił znaleźć drogi do bramki rywala. Podobnie Olimpia, która najlepszą okazję miała w 51. minucie, lecz ostatecznie jeden z napastników drużyny z Grudziądza przegrał pojedynek sam na sam z Bartoszem Kanieckim. Dwie minuty później Kubus w końcu doprowadził do remisu, wykorzystując podanie Piotra Mrozińskiego. Można powiedzieć do trzech razy sztuka! Wyrównująca bramka dała Wiślakom pozytywnego kopa i w kolejnych minutach to właśnie podopieczni Marcina Kaczmarka osiągnęli znaczną przewagę. Udokumentowali ją w 72. minucie po drugiej bramce Kubusa, który tym razem wykończył kombinacyjną akcję całego zespołu i jak się później okazało ustalił wynik spotkania.

Kolejnym przeciwnikiem Wisły w piątym meczu sparingowym będzie bośniacki – Mladost Doboj, z którym Nafciarze zmierzą się w przyszłą sobotę – 13 lutego – już podczas obozu przygotowawczego w Turcji.