Orlen Wisła Płock przedłuża kontrakty z kolejnymi zawodnikami

Po przedłużeniu kontraktów ze skrzydłowymi: Adamem Wiśniewski i Valentinem Ghioneą, Orlen Wisła Płock poinformowała o podpisaniu nowych umów przez czterech kolejnych zawodników.

Pierwszym z nich jest rumuński lewy rozgrywający Dan-Emil Racotea, którego nowa umowa obowiązywała będzie aż do 2019 roku, co w przypadku tak obiecującego zawodnika jest dobrym rozwiązaniem.

Drugim zawodnikiem, który przez kolejne dwa lata będzie występował w Orlen Wiśle Płock jest obrotowy Tiago Rocha, który do Płocka trafi w lipcu 2014 roku z FC Porto i od tamtej pory wystąpił w 70 meczach Nafciarzy i zdobył w nich 264 bramki. Warto wspomnieć, że 30-letni Portugalczyk jest najskuteczniejszym strzelcem Wisły w obecnych rozgrywkach.

Dodatkowo, płocki klub skorzystał również z klauzuli umożliwiającej przedłużenie obowiązującej umowy z Marko Tarabochią i dlatego też w sezonie 2016/2017, bośniacki rozgrywający nadal będzie graczem Orlen Wisły Płock.

Ostatnim zawodnikiem, z którym płocczanie przedłużyli kontrakt, jest Zbigniew Kwiatkowski. Polski obrotowy, według nowej umowy, Nafciarzem pozostanie przynajmniej przez rok.

Prowadzimy rozmowy jeszcze z dwoma zawodnikami obecnego składu, których trener Piotr Przybecki widzi w swojej drużynie w przyszłym sezonie i mogę zapewnić, że w obu przypadkach jesteśmy bardzo blisko porozumienia. W najbliższych dniach podamy nazwisko nowego rozgrywającego, który musi przejść jeszcze profilaktyczne badania lekarskie – powiedział dla oficjalnej strony płockiego klubu, prezes SPR Wisły Płock – Artur Zieliński.

Źródło: SPR Wisła Płock
Fot. Wojciech Wiśniewski