Karta 3+ zyskuje na popularności. Przybywa firm i rodzin

– Rodziną 3+ jesteśmy od prawie dwóch lat, więc zdążyliśmy poznać zalety posiadania płockiej Karty Familijnej 3+ i ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Wielokrotnie korzystaliśmy z ulg, które alternatywnie dają obie karty – mówi nam pan Marek, dumny tata trójki dzieci.

W naszym mieście Karta Familijna 3+ jest dostępna od 2012 roku. Korzystają z niej 633 rodziny co w sumie daje 3123 osoby. Do programu, jako partnerzy, przystąpiło dotychczas 39 płockich instytucji, zakładów usługowych, sklepów i restauracji, które honorują Kartę 3+. – Widzimy duże zainteresowanie płockich instytucji. Średnio co dwa tygodnie otrzymujemy ofertę przystąpienia jakieś firmy do programu. Mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze kilka dopiszemy – tłumaczą nam w biurze prasowym urzędu miasta. Pełna lista firm oraz zniżek, które oferują dostępna jest w tym miejscu.

Przypomnijmy, Karta Familijna 3+ to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych czyli takich, które posiadają troje i więcej dzieci. Karta wydawana jest w w celu promowania modelu rodziny wielodzietnej i pozytywnego jej wizerunku, wspierania rodzin wielodzietnych oraz zwiększenia szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z dużych rodzin.

Karta Familijna 3+ pozwala na większą aktywność społeczną rodzin, które korzystają z ulg partnerów programu. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym bez względu na dochody, mającym na utrzymaniu 3 lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Przysługuje ona również rodzinom zastępczym, u których pod opieką przebywa troje lub więcej dzieci oraz podopiecznym Rodzinnych Domów Dziecka w Płocku. Należy podkreślić, że dokument przyznawany jest wyłącznie rodzinom zameldowanym i faktycznie zamieszkującym w Płocku.

– Bezsprzecznie największym udogodnieniem dla naszej rodziny z tytułu posiadania płockiej Karty 3+ jest 50 procentowa ulga na bilety długookresowe w Komunikacji Miejskiej. W skali roku to daje naszej rodzinie realne oszczędności na poziomie kilkuset złotych – mówi nam pan Marek. – Dzięki karcie jesteśmy dwa razy częściej na pływalni niż bez niej, wydając tyle co dotychczas. Korzystamy – i my, i dzieci z ulgi na bilety w kinie NovePrzedwiośnie i w zoo. Dzięki ogólnopolskiej Karcie Dużej Rodziny zwiedziliśmy w wakacje i tzw. długie weekendy kilka ciekawych miejsc w Polsce na preferencyjnych warunkach. Zwrot nadpłaconego podatku za 2014 r. i 2015 r. otrzymaliśmy w ciągu dwóch tygodni, ponieważ Urząd Skarbowy w ten sposób preferencyjnie obsługuje duże rodziny z Kartą. To bardzo duża korzyść – dodaje nasz rozmówca.

Rodzina pana Marka korzysta z kart wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. – Lista instytucji premiujących rodziny 3+ stale rośnie, więc pewnie w tym roku też coś zwiedzimy w na terenie Polski. W Płocku do programu przystępują firmy usługowe – lodziarnie, fryzjerzy, fotografowie. Na pewno sprawdzimy ich oferty – uśmiecha się tata trójki dzieci. – Karty z pewnością są dla nas bonusem i ułatwiają nam spędzanie rodzinnie i aktywnie wolnego czasu. Na pewno przydałby się jeszcze ulgi dla rodzin wielodzietnych na zakupy w sklepach spożywczych, na zakupy podręczników, czy opłatach w przedszkolach i żłobkach – podkreśla.

W całej Polsce posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z oferty w ponad 10 tys. miejsc zgłoszonych przez prawie tysiąc firm i instytucji z całego kraju. Milionowa Karta Dużej Rodziny w Polsce została wydana w maju 2015 r.

Więcej informacji dotyczącej płockiej Karty Familijnej 3+ oraz wniosek do pobrania, znajdziecie tu.

Fot. UMP.