Orkiestra zagra w całym Płocku, a najgłośniej w Orlen Arenie

Ostatni dzień starego roku oraz początek nadchodzącego nowego roku to dla wielu osób czas planów i przemyśleń wokół nowych postanowień. Wprowadzając w życie zmiany, nie zapominajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Wszyscy którzy zdecydują się nieść dobro w roku 2016, będą mieli okazję już za kilka dni zrealizować swoje postanowienie. Oto przed nami Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tradycyjnie WOŚP odbywa się już w drugą niedzielę stycznia. Tym razem nie będzie inaczej, 10 stycznia każdy będzie mógł wziąć udział w ogólnopolskiej akcji. W Płocku Orkiestra po raz pierwszy zagra w Orlen Arenie. Pieniądze zbierane podczas Finału, przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych do oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej ludzi w podeszłym wieku.

Wydarzenia w Orlen Arenie będą odbywać się w obrębie trzech stref: junior, senior i sportowej. W programie przewidziano moc atrakcji dla dzieci i seniorów, wśród nich m.in. koncerty, gry sportowe, bezpłatne badania. To jednak tylko niewielka część propozycji przygotowanych na styczniową imprezę. Jeśli zastanawiacie się jak dotrzeć do Orlen Areny, organizatorzy zadbali o to aby mieszkańcom Płocka i nie tylko, to ułatwić. –  W niedzielę 10 stycznia, dzięki uprzejmości Komunikacji Miejskiej, dojazd liniami autobusowymi nr 3, 4, 7, 20, 22, 24, 32, 33, 35, będzie bezpłatny – czytamy w informacji płockiego sztabu WOŚP.

Wszystkie strefy będą działać w godzinach 12-16. Już od godziny 12, będzie można obejrzeć występy reprezentantów Uniwersytetu III wieku, takich jak Old Country, Tańce Polskie czy Chór Vox Maiorum. – Zapraszamy także do uczestnictwa w zabawach i zajęciach organizowanych dla dzieci, pokazach przygotowanych między innymi przez Płocką Komendę Policji, skorzystania z bezpłatnych porad okulistycznych, lekarza pediatry, internisty, rehabilitantów, porad pielęgnacyjnych czy trenerskich – zaprasza sztab.

W strefie sportowej, zawodnicy I i II zespołu Orlen Wisły Płock poprowadzą trening sportowy dla najmłodszych, a także zorganizowany zostanie specjalny konkurs sportowych umiejętności zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Główna część muzyczna 24. Finału WOŚP rozpocznie się o godzinie 15:30. Na scenie wystąpi wtedy Marchewkowe Pole – zespół wokalno-instrumentalny z Gimnazjum nr 5. Po płockiej grupie zagra jedna z zapowiadanych gwiazd czyli zespół Video. Z płockich zespołów usłyszymy także grupę Skafander oraz znanych z programu Must Be The Music – The Acoustic Whisper. Około godziny 19:30 na scenie zaprezentuje się Tercet Egzotyczny. A po godzinie 21, planowana jest potańcówka dla seniorów kończąca imprezę.

Nieodłącznym elementem każdego Finału Wielkiej Orkiestry jest startujące o godzinie 20 Światełko do Nieba. Po raz pierwszy będziemy mogli je podziwiać pod dachem, w Orlen Arenie, w postaci pokazu laserowego.
Wydarzenia związane z Finałem WOŚP odbywać się będą również w płockich galeriach handlowych. W godzinach 12-18 w Mostach, Mazovii i Wiśle zaprezentują się dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne, sportowe, prowadzone będą animacje dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy oraz licytacje. Specjalny repertuar dla dzieci przygotowało Kino za Rogiem, które od godziny 12 do 16 zaprasza wszystkich młodych widzów na swoja „Karuzelę kreskówek”. Nie zabraknie jednak filmów również dla starszych widzów, którzy będą mogli obejrzeć „Niedzielny poranek” w reżyserii Andrzeja Munka oraz „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu” Roya Anderssona.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Finale WOŚP wejdźcie na strony: www.pokis.pl oraz www.mdk-plock.pl, tam znajdziecie szczegóły.