Zmiany cen za wejście na pływalnię i do ZOO

Od 1 stycznia 2016 roku zmienią się ceny za korzystanie z miejskich pływalniach oraz za wejście do płockiego ogrodu zoologicznego.

Za pierwsze 60 minut korzystania z Podolanki dorośli zapłacą 10 złotych. Osoby upoważnione do skorzystania z wejścia ulgowego (dzieci, uczniowie, studenci emeryci) zapłacą za pierwszą godzinę 7 złotych. Analogicznie takie same zmiany dotyczą korzystania z „Jagiellonki”. Od Nowego Roku pierwsza godzina kosztować będzie 9 złotych a dla posiadaczy ulgi 6 złotych. Natomiast za wejście na Kobylankę zapłacimy 7 złotych w przypadku biletu normalnego i 4 złote w przypadku ulgowego (cena biletu nie uległa zmianie).

Podniesienie cen za korzystanie z pływalni zarządzanych przez MZOS J.B., jest kontynuacją procesu dochodzenia do cen rynkowych, które pozwolą na równoważenie kosztów utrzymania obiektów MZOS. Proces rozpoczęty w maju jest efektem tego, że wcześniej przez 11 lat nie było podwyżek cen biletów.

Zmieni się również cena za wejście do płockiego ZOO. Za normalny bilet trzeba będzie zapłacić 14 złotych. Cena biletu ulgowego pozostaje bez zmian (8 złotych).

Płocki ogród zoologiczny argumentuje swoją decyzję tym, że podwyżka ceny podstawowego biletu wstępu do ZOO, spowodowana jest koniecznością urealnienia cen w stosunku do innych ogrodów zoologicznych. Płockie ZOO ma jedne z najniższych opłat w Polsce, a kolekcja prezentowanych tu zwierząt jest bardzo atrakcyjna. Wiele z nich to gatunki rzadkie i ginące a niektóre prezentowane są w Płocku jako jedyne w kraju. W ostatnim czasie w płockim Ogrodzie wprowadzono wiele nowych przedsięwzięć oraz sprowadzono nowe gatunki zwierząt, które z całą pewnością jeszcze bardziej uatrakcyjniły ofertę. W grudniu 2015 r. został otwarty wybieg dla reniferów oraz nowoczesny kompleks wybiegów dla panter śnieżnych i tygrysów syberyjskich wraz z toaletami. Nieco wcześniej uruchomiona została ekspozycja ptaków wodnych z możliwością wejścia do środka woliery, wybieg dla danieli oraz oryginalna ekspozycja karaczanów madagaskarskich. W związku z nowymi ekspozycjami oraz zwiększeniem ilości zwierząt, wzrastają także koszty utrzymania ZOO.

Szczegółowy cennik płockich pływalni dostępny tutaj.

Fot. MZOS

źródło: MZOS, ww